pondelok 23. októbra 2017

Pomsta a rozbřesk

Ahojte :D :D
Moji milí knihomoli, vítam vás pri novom článku ,v ktorom na vás čaká recenzia na Pomstu a rozbřesk od Renee Ahdieh ,ktorú v roku 2016 vydalo v Čechách CooBoo. Ku knihe som sa dostala náhodne na Facebooku ,keď som si prezerala príspevky od CooBoo a natrafila som na príspevok o druhom dieli k Pomste a rozbřesku ,ktorý sa volá Růže a dýka. Téma ma zaujala ,tak som sa rozhodla ,že si prečítam najprv ten prvý diel. A ako to dopadlo sa dozviete nižšie v článku. 

Názov knihy : Pomsta a rozbřesk
Originálny názov : The Wrath and the Dawn
Autor : Renee Ahdieh
Jazyk : český
Séria : Pomsta a rozbřesk
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : Růže a dýka
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 352
Rozmer : 130×200 mm
Väzba : pevná
Vekové odporúčanie : 12+
🌞🌞🌞
Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh.V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku a za každého rozbřesku ji nechává oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen odhodlaná zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy. V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. Ale jestli je Chálid doopravdy takové monstrum, jak je potom možné, že se do něj Šeherezáda zamiluje? A znamená v tomto světě plném tajemství láska vůbec něco?
🌞🌞🌞
Šeherezáda je hl. hrdinkou príbehu ,ktorá je odhodlaná sa pomstiť Chálidovi, kalifovi Chorásánu ,ktorý zabil jej najlepšiu priateľku Šívu. Chálid totiž vždy ,keď sa ožení s novou ženou nechá ju po noci za svitania popraviť. Takýto osud by mal čakať aj Šeherezádu ,ktorá sa dobrovoľne prihlásila na pozíciu jeho novej ženy. Ona mu však odmieta dopriať tú radosť z jej popravy. Je odhodlaná bojovať o svoje prežitie a zabiť Chálida. Na svoju záchranu si vyberie netradičný spôsob. Totižto každú noc ,ktorú spolu trávia mu rozpráva príbehy a tým si získava Chálidovo srdce. Čo si však nevšimla alebo sa rozhodla ,že si to nebude všímať je ,že aj on si získava to jej. Šeherezáda sa s tým snaží bojovať a vzoprieť sa tomu. Bohužiaľ alebo vďaka Bohu sa do seba zamilujú aj keď je to komplikované. Jeden pred druhým majú pred sebou tajomstvá ,čo spôsobuje občas medzi nimi nepokoje. A tak sa Šeherezádine plány na odstránenie Chálida začínajú pomaličky rúcať. A tam kde kvitla nenávisť sa rodí a rastie oddaná a spaľujúca láska plná prekážok. Prekonajú Šeherezáda a Chálid tieto prekážky ? Výjde pravda na povrch ? Dozvieme sa prečo Chálid zabíja svoje ženy a prezradí mu Šázi svoje staré plány ? 
🌞🌞🌞
Kniha má peknú obálku a dychberúci obsah. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Vždy som si povedala : ,,Ešte jedna kapitola a pôjdem spať lebo ráno skoro vstávam (troška sa to z poobedia pretiahlo).´´ Ale ako to už býva pri dobrých knížkach zvykom ,tak z jednej kapitoly sa odrazu stane desať. Typické problémy knihomoľa. V niektorých chvíľach počas čítania som sledovala dej s malou dušičkou. Srdce mi bubnovalo až v krku. Nedočkavo som otáčala strany. V niektorých chvíľach som mala pocit ,že zinfarktujem. Dej bol pútavý, napínavý, tajomný, sem tam aj zábavný a hlavne romantický. Postavy som si obľúbila a to hlavne našu drzú, zábavnú a tvrdohlavú Šeherezádu ,ktorá ma počas čítania niekoľkokrát pobavila. Do oka mi padli aj : prchký  a tajomný Chálid, uštipačná Despina a sympaťák Džalál. Túto knihu som si neskutočne zamilovala a už sa neviem dočkať druhého dielu ,ktorý si chcem v blízkej dobe objednať. Tisíc a jedna noc si v tejto verzii musí prečítať každý milovník romantiky a nečakaných zvratov.
                                                                                  Hodnotenie :
Odporúčam ? : NA 100 PRO ÁNO
Cena : 12,34 € (v Martinuse)
Objednávajte tu.
🌞🌞🌞
Tak toto je už z dnešného  článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Čítali ste už túto knihu ? Pokiaľ áno ,tak aký máte názor ? Napísať mi môžete dolu do komentárov. Budem rada. Ja sa na vás teším opäť pri novom článku a dovtedy sa majte pekne. Prajem vám ešte pekný deň. Ahojte :D :D

Martina Karasová, Milujme knihy
Žiadne komentáre: