pondelok 12. marca 2018

Struny času (Madeleine L'Engle)

Ahojte,
milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. 21. februrára vydavateľstvo Slovart vydalo nové sci-fi s názvom Struny času. Podľa tejto knihy je aj natočený film, ktorý bude v našich kinách od 12.04.2018. Knihu som prečítala minulý víkend. A ako sa mi páčila? To vám prezradím v dnešnom článku. 
✬✬✬
Názov knihy: Struny času
Originálny názov: A Wrinkle in Time
Autor: Madeleine L'Engle
Jazyk: slovenský
Séria: Struny času
Diel v poradí: prvý
Nasledujúci diel: Vietor vo dverách
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 224
Rozmer: 130×200 mm
Väzba: brožovaná
Vekové odporúčanie: 10+
✬✬✬
Meg Murryová je obyčajná tínedžerka s nízkym sebavedomím a túžbou zapadnúť. Je dcérou svetoznámeho fyzika a je rovnako inteligentná a talentovaná ako jej mladší brat Charles Wallace. Všetko sa pokazí, keď ich otec zmizne za záhadných okolností, čo jej matke zlomí srdce. Zdrvenú Meg a jej kamaráta Calvina predstaví jej brat trom záhadným nebeským bytostiam, ktoré pricestovali na Zem, aby zachránili pána Murryho. Spoločne sa vydávajú na neuveriteľnú dobrodružnú cestu naprieč časom i priestorom, objavujú svety za hranicami našej fantázie, kde musia čeliť mocnému zlu. Meg sa môže domov vrátiť až po tom, čo porazí temnotu vo vlastnom srdci a objaví silu na boj s temnotou, ktorá postupne zahaľuje celý vesmír.
✬✬✬
Meg, hl. hrdinka príbehu má pocit ,že medzi ľudí nezapadá. Žije s mamou a tromi bratmi. Jej rodičia sú vedci. Jej otec kvôli nejakej vedeckej činnosti odišiel. Chvíľu si dopisoval s Meginou mamou ,no neskôr už prestal písať. Meg to veľmi bolí a trápi. Svoje trápenie maskuje neposlušnosťou a hnevom. Ľudia ju aj jej brata Charlesa Wallacea majú za čudákov ,Meginu rodinu neustále za chrbtom ohovárajú kvôli odchode jej otca. Jedného dňa sa u nich doma objaví tajomná žena, s ktorou sa Charles Wallace skamarátil. Spomenie nejakú tajomnú hyperkocku, čo Meginu vždy vyrovnanú mamu vyvedie z rovnováhy. Tento predmet totiž súvisí so zmiznutím Meginho otca. Tá tajomná žena sa volá pani Aká a spolu s ďalšími dvomi paniami povedia, že Meginmu otcovi hrozí nebezpečenstvo. A tak sa Meg spolu s jej bratom Charlesom Wallaceom a ich kamarátom Calvinom vydávajú hľadať pána Murryho (Meginho otca). Títo traja spolu s paní Akou, paní Takou a paní Čiou sa vydávajú na cestu plnú vesmírnych dobrodružstiev, aby našli pána Murryho. No nebude to ľahké ,na obzore sa objavuje nebezpečenstvo ,ktoré ohrozuje celý vesmír. Ako sa s nim hlavní hrdinovia vysporiadajú?
                                                                               ✬✬✬
Dej knihy ubiehal rýchlo ,kniha sa príjemne čítala. Struny času majú zaujímavý námet, postavy sú celkom sympatické (Meg som si obľúbila asi najviac). Tým ,že má kniha 224 strán ,tak príbeh nie je prepracovaný až do hĺbky ,ale čítala som už knihy ,ktoré mali omnoho viac strán a boli horšie. Takže na to ,že táto kniha má tak málo strán ,musím povedať, že autorka tento príbeh zvládla celkom dobre. Knihu by som odporučila hlavne mladším čitateľom, pretože je to jednoduchšie sci-fi čítanie s prvkami fantasy. Ale ani straší čitatelia nemusia byť sklamaní, no moc náročným čitateľom by som ju neodporučila ,tých by kniha nemusela zaujať, mohla by ich sklamať. Struny času sú dobrodružným čítaním, film vypadá dosť zaujímavo. Film si určite pozriem, som naň dosť zvedavá. U kratších kníh ,ktoré majú byť sfilmované to je obyčajne tak, že film je prepracovanejší, ale nemusí to tak byť. 
✬✬✬
Hodnotenie: 3,5⭐ (kniha sa číta príjemne ,no plný počet hviezdičiek jej dať nemôžem)
Odporúčam?: ÁNO Komu?: milovníkom sci-fi a nenáročným čitateľom
Cena: 9,95€
Objednať môžete TU
Trailer k filmu: 
✬✬✬
Toto je z dnešného článku všetko. Čítal už niekto z vás túto knihu? Ak nie, chystáte sa? Môžete napísať dole do komentárov. Ja sa s vami lúčim. Teším sa na vás opäť pri ďalšom článku. Ahojte :D 


Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovart, ktoré mi knihu zaslalo na želanie na recenziu.

PS: Ospravedlňujem sa ,že som minulý týždeň nebola moc aktívna. Nemala som moc chuť na písanie ,ale tento týždeň sa budem snažiť pridať viac článkov.

Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: