nedeľa 1. októbra 2017

Falošný bozk

Ahojte :D :D
Moji milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás recenziu na Falošný bozk od autorky Mary E. Pearson ,ktorý som v utorok dočítala. A v tomto článku by som vám o tejto knihe rada niečo povedala. 


Názov knihy : Falošný bozk
Originálny názov : The Kiss of Deception
Autor : Mary E. Pearson
Jazyk : slovenský
Séria : Kroniky pozostalých
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : The Heart of Betrayal
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 376
Rozmer : 145×205 mm
Väzba : pevná
Vekové odporúčanie : 12+
♕♕♕
Kráľovstvo Morrighan je plné tradícií a príbehov o dávnom svete. Princezná Lia ich však neznáša. Svadba s niekým, koho nikdy predtým nestretla? Pre zaistenie politického spojenectva? Má všetkého po krk. A tak v deň svadby utečie a usadí sa vo vzdialenej dedine. Tam sa zoznámi s dvoma záhadnými príťažlivými cudzincami – princom, ktorého si mala vziať, a vrahom s úlohou zabiť ju. Obklopená tajomstvami a lžami Lia odhalí skutočnosti, ktoré otrasú jej životom.
♕♕♕
Lia, hl. hrdinka príbehu a princezná Morrighanu sa má o nedlho vydať za princa z Dalbrecku. Do manželstva s niekým koho nikdy nevidela a ani o ňom poriadne nič nevie, rázne odmieta vstúpiť. A preto utečie aj so svojou kamarátkou Pauline do vzdialenej dediny, zvanej Terravin ,kde sa usadia. Zamestnajú sa ako čašníčky u Paulinej tety. Na život na dedine si zvyknú. Lii sa tam veľmi zapáči. Zvykne si na normálny život a obľúbi si ho. Spolu s Pauline si užívajú slobodu. Jej nový a kľudný život sa však obráti hore nohami ,keď spozná 2 krásavcov ,ktorí jej pomotajú hlavu. Jeden z nich je Kaden (zabijak s úlohu zabiť ju) a Rafe (princ ,ktorého si mala vziať). Obaja mali plány ,ktoré hodlali dodržať ,keď však Liu stretli osobne, zmenili sa. Obaja sa do nej zaľúbili. Kým Liino srdce zvádzalo rôzne boje, tak začalo narastať napätie medzi Morrighanom a Dalbreckom a do toho sa pridala ešte Venda (mesto barbarov). Nastane zopár udalostí ,ktoré donútia Liu vrátiť sa späť do kráľovstva a urovnať nepokoje ,ktoré vznikali aj kvôli jej úteku. Žiaľ sa jej tam nepodarí dostať, unesú ju. Princ Refe je odhodlaný Liu nájsť a aj sa vydá na jej záchrannú výpravu. A Lia sa pokúša utiecť, no nedarí sa jej. Horšie je ,že jedným z jej únoscov je Kaden, dokonca hlavný. Nájde Rafe Liu alebo Lia dovtedy utečie ? Koho si z týchto 2 mladíkov vyberie ? A ako sa vyvinie osud kráľovstiev ? 
♕♕♕
Do knihy som sa začítala veľmi rýchlo. Veľmi som si obľúbila hl. hrdinku Liu, ktorá si ma získala svojou nespútanou povahou, temperament z nej sršal jedna radosť. Neskrotiteľná a miestami drzá, taká je naša hrdinka Lia. Jej hlášky mi niekoľkokrát vykúzlili úsmev na perách. Obľúbila som si aj Liiných nápadníkov, najviac princa Rafea a Liinu kamarátku Pauline. Kniha ma vtiahla do svojich spár a nepustila. S radosťou som otáčala stránku za stránkou. Povedala by som ,že táto kniha mi za celý september urobila najväčšiu radosť. Pre mňa to bol príjemný fantasy príbeh s rozprávkovým nádychom. Už sa teším na ďalšie diely. Kiežby som ich už mala po ruke. Kniha má v sebe drámu, intrigy, napätie, zradu, klamstvá, lásku a odhodlanosť. Bolo to veľmi príjemné čítanie. Všetkým milovníkom fantasy, ktorí ešte túto krásku nečítali vrelo odporúčam. 
Hodnotenie :
Odporúčam :  ROZHODNE ÁNO
Cena : 13,34 € (v Martinuse)
Objednávajte tu.
♕♕♕
Tak toto je z dnešnej recenzie všetko. Dúfam ,že sa vám páčila. Čítali ste už túto knihu alebo sa chystáte ? Môžete sa mi zdôveriť dolu v komentároch. Prajem vám ešte príjemný zvyšok tohto krásneho dňa a príjemný štart do nového týždňa. Teším sa na vás opäť nabudúce, dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D

2 komentáre:

Bela povedal(a)...

Ahoj, neviem či si ma pamätáš, ale komentovala som tvoju recenziu ku knihe Krutý princ. Myslím, že si môžeme tykať, že ? :) Táto kniha (aj celá séria) patrí k mojím najobľúbenejším. Veľmi ma zaujal obsah a tak som si knihu kúpila. Hrdinka sa mi ihneď zapáčila. :) Musím sa priznať, že kým Kaden a Rafe neprezradili svoje mená myslela som, že sa volajú naopak. :D Zabijak bol priateľskejší a princ bol odmeranejší. Veľmi sa mi páči Liina drzosť. Áno, jej hlášky sú úžasné. Príbeh je úžasný. A ten bozk. ❤ Milujem túto knihu. Viem, že táto recenzia je o prvej knihe, takže idem dať komentár ku druhej časti. ;)

Martina Karasová povedal(a)...

Ahoj, áno pamätám sa.
Jasné, môžeme.
Prvý diel bol bezpochyby úžasný. S tým, kto je princ a kto je zabijak, sa napálili viacerí (aj ja😂). Autorka to dobre vymyslela. Príbeh aj postavy sú napísané na jednotku.😊