pondelok 30. októbra 2017

Krverůž

Ahojte :D :D
Milí knihomoli, vítam vás pri novej recenzii na knihu Krverůž od spisovateľky A.G. Howard ,ktorá sa preslávila sériou Šepotání. Túto sériu som ja nečítala ale v budúcnosti to mám určite v plánoch. Musím sa priznať ,že pred prečítaním knihy som sa bála ,že ma tá kniha sklame. Prečo ? Pretože som videla na ňu veľa kritiky. Ja som od tejto knihy nemala veľké očakávania a okrem tejto knihy som nič iné nečítala od tejto autorky. Preto sa môj názor nebude zhodovať s väčšinou ľudí ,ktorí túto knihu prečítali. O čom kniha je a čo na ňu hovorím sa dozviete nižšie v článku.

Názov knihy : Krverůž
Originálny názov : RoseBlood
Autor : Anita Grace Howard
Jazyk : český
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 464
Rozmer : 130×200 mm
Väzba : pevná
Vekové odporúčanie : 12+
♡♡♡
Sedmnáctiletá Rune je velmi nadaná operní zpěvačka, která ale kvůli svému talentu velmi trpí. Její matka ji pošle na uměleckou konzervatoř do Francie v naději, že jí odborníci budou schopni pomoci. Avšak proslýchá se, že v budově školy straší fantom ze známého románu. V KrveRůži se Rune seznámí s maskovaným Trnem, nedostižným houslistou, který ji učí zpívat ve snech, jež se zdají skutečnější než realita, a který ví, kdo dívka je a co provedla. Oba po nějaké době zjistí, že je pojí cosi nadpozemského, a zamilují se do sebe. Když ale vyjde najevo, komu Trn slouží, bude se muset rozhodnout: Zničí Rune, nebo bude čelit zlobě fantoma této opery, jedinému otci, kterého kdy poznal ?
♡♡♡
Rune, hl. hrdinka príbehu je nadaná operná speváčka s mnohými  tajomstvami ,ktoré jej sťažujú život. Rune pre svoj obrovský spevácky talent trpí. Najradšej by sa ho zdala. Jej mama jej chce pomôcť. Pošle ju preto do Francúzska na úspešné umelecké konzervatórium s názvom Krverůž. Rune tam odmieta ísť. Vymýšľa si rôzne výhovorky len preto aby ju ta matka neposlala. To jej však nepomôže. Po príchode v záhrade stretne chalana (Trna) ,ktorý v nej zbudí veľký záujem. Rune zistí ,že Krverůž je podivná škola. Niekto proti nej podniká rôzne špinavosti ,čo ju vyvádza z miery až má pocit ,že sa každú chvíľu zblázni.  Hovorí sa ,že tam straší známy fantóm opery. Rune príde na to ,že je to pravda. Na novej škole si nájde neplánovaných priateľov aj nepriateľov. Najprv nechce žiadnych priateľov pretože sa bojí ,že by im mohla ublížiť a má na to pádne dôvody. No plány jej nevýjdu. Svoj talent na tejto škole znáša ešte horšie ako doma. Bojí sa ,že niekomu ublíži. Do jej sveta stúpi tajomný a príťažlivý Trn ,s ktorým si padnú do oka a zamilujú sa. On je začne pomáhať s jej darom aby sa s ním vyrovnala, naučila  sa ho ovládať a pochopiť ho. No nič nie je také jednoduché ako sa zdá. Je tu aj fantóm ,ktorý niečo od nej veľmi chce a nezastaví  sa kým to nedostane. Rune preto musí čeliť rôznym prekážkam. Môže prísť o priateľov aj o lásku. Ako sa vyrovná Rune so svojím osudom a nástrahami ,ktoré jej život pripravil ? To sa môžete dozvedieť jedine v Krverůži.
♡♡♡
Ako som spomínala vyššie zo začiatku som mala obavy ,že ma kniha sklame. No moje obavy sa rozplynuli v okamihu ,keď som otvorila kniha a začala čítať. Kniha ma veľmi zaujala. Do deja som sa doslova zažrala. Dej ma vtiahol do seba a nepustil. V očakávaní som otáčala stranu za stranou. Z knihy mám doteraz obrovskú radosť. Prečítala som ju za  2 dni. Kniha obsahuje lásku, tajomstvá, klamstvá a zaujímavé zvraty a skvelé postavy. Z postáv mi najviac prirástli k srdcu Rune, Trn, Slunka a Jax. Štýl písania mi vyhovoval. Kapitoly boli dosť dlhé ale pri tejto knihe mi to nevadilo. Od tejto autorky si ešte určite niečo prečítam. Napr. by som si rada ešte prečítala Šepotání ,ktoré veľa vychvaľujú. V budúcnosti sa hodlám doň pustiť. 
♡♡♡
Hodnotenie : 

Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 13,77 € (v Martinuse)
Objednávajte tu.
♡♡♡
Tak toto je už z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Čítali ste už túto knihu alebo sériu Šepotání. Ak áno ,tak aký je váš názor. Môžete mi písať dolu do komentárov. Za každý názor budem rada. Teším sa na vás opäť pri nových článkoch. Dovtedy sa majte pekne. Prajem pekné prázdniny. Ahojte :D :D


Martina Karasová, Milujeme knihy
Žiadne komentáre: