streda 3. januára 2018

Mrazivý oheň

Ahojte :D :D
Posledný deň v roku som trávila s knihou Mrazivý oheň od Amandy Hocking. Knihu som videla v kníhkupectve a hneď ma očarila  svojou krásnou obálkou. Prečítala som si prológ a povedala som si ,že si tento zimný príbeh prečítam hneď ako to pôjde. Knihu mám prečítanú. A aký mám na ňu názor ? 
❅❅❅
Názov knihy : Mrazivý oheň
Originálny názov : Frostfire
Autor : Amanda Hocking
Jazyk : český
Séria : Kroniky Kaninu
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : Políbená ledem
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 272
Rozmer : 130×200 mm
Väzba : pevná
Vekové odporúčanie : 12+
❅❅❅
Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider – s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě… ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí – to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?
❅❅❅
Bryn Avenová, hl. hrdinka tohto príbehu je stopárka. Medzi Kaninmi ju všetci berú ako cudzinku. Od všetkých sa odlišuje bledou farbou svojej pleti, blonďavými vlasmi a modrými očami. No napriek tomu ,že ju berú ako cudzinku ,tak ona je celým svojím srdcom Kaninkou. Svoj život zasvetila kráľovstvu. Túži sa stať členkou elitnej kráľovskej gardy. Práca je pre ňu na prvom mieste. Rodina, priatelia a láska sú pre ňu až na druhom mieste. Začne prechovávať city k svojmu šéfovi Ridleymu Dresdenovi ,no nechce si ich pripustiť. Bojí sa ,že keby medzi nimi niečo vzniklo ,tak by to mohlo ohroziť ich prácu. Preto mu odmieta povedať niečo o svojich citoch. Bolí ju ,keď ho vidí s jeho priateľkou Juni. Najdôležitejšie je pre ňu preukazovať lojalitu kráľovstvu ,ktoré miluje. 
Podvržencom Kaninského kráľovstva hrozí nebezpečenstvo. Niekto má s nimi plány. Údajne za tým stojí Konstantin Black, zradca, ktorý sa kedysi pokúsil zabiť Bryninho otca ale Bryn mu to prekazila. No jeho čin mu nikdy neodpustila a túži sa mu pomstiť. Bryn začne mať ale podozrenie ,že nie je všetko také ako sa na prvý zdá. 
❅❅❅
V tomto prípade je táto kniha opak Ódinovho dítěte. Zatiaľ ,čo tam obálka nie je až taká lákavá ale obsah je vynikajúci ,tak tu je to naopak. Nie ,že by táto kniha bola prepadák, to nie ale ak si ju porovnám s inými fantasy príbehmi ,tak tento bol slabší. Kniha sa čítala príjemne a oddychovo. Postavy boli sympatické aj prostredie bolo zaujímavé ale podľa môjho názoru sa autorka mohla rozpísať trošku viacej. Kniha ubiehala rýchlo. Námet na knihu je zaujímavý a je škoda ,že autorka sa nepokúsila viacej povenovať prostrediu ,ktoré vytvorila. No na ďalšie diely som zvedavá a rada si ich prečítam. Kniha sa mi páčila ,len som očakávala od nej trochu viac. V príbehu mi chýbalo napätie. Náročným čitateľom by som knihu moc neodporúčala. Ale inak knihu odporúčam. Je to celkom pekný príbeh. 
❅❅❅
Hodnotenie : 3,5
Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 9,49€
Objednať môžete tu.
❅❅❅
Čítal už niekto z vás túto knihu ? Ak áno ,tak aký je váš názor ? Môžete mi napísať dolu do komentárov. Ja sa s vami už lúčim. Teším sa na vás opäť pri novom článku. Zatiaľ sa majte pekne. Ahojte :D :D

 Martina Karsová, Milujeme knihy
Žiadne komentáre: