streda 29. augusta 2018

Prázdninový knižný tag

Milí knihomoli,
vítam vás pri novom článku. Dnes pre vás zázrakom nemám recenziu, ale knižný tag. Už dlhšiu dobu som sa nevenovala ničomu inému ako recenziám, preto som si povedala, že troška vybočím zo stereotypnej zóny a skúsim aj niečo iné. Keď som tak šmejdila po internete, natrafila som na celkom zaujímavý knižný tag, ktorý ma oslovil a povedala som si, že ho aj ja skúsim. Je to prázdninový knižný tag, ktorý som našla na blogu Život s knihami. Prázdniny síce pomaličky končia, no aspoň si ich takto ešte viac spríjemním. Nejdem už zbytočne zdržiavať a idem sa odrazu pustiť do vypĺňania. 1. Čítaš cez prázdniny viacej, alebo menej, než cez školský rok?
Minulý rok by som odpovedala viac, pretože minulý rok som do leta moc nečítala. Avšak, tento rok by som povedala, že menej. Viacero kníh som čítala dlhšie, ako je u mňa zvykom. Mnohokrát sa mi  dokonca vôbec čítať nechcelo. Takže tieto prázdniny určite menej. 

2. Keď si vybavíš prázdniny, akú knihu si s nimi spojuješ? 
Knihy od Cassandry Clare. Minulé prázdniny totižto patrili práve knihám od nej a teraz vždy, keď sa ne ne pozriem, tak si ich spájam s prázdninami. 

3. Koľko si schopná/ný si vziať kníh na dovolenku?
Na dovolenke som ešte nebola, takže na túto otázku neviem odpovedať, no ak cestujem niekam autom s rodičmi, tak si jednu knihu na spríjemnenie cesty beriem. 

4. Čítaš cez prázdniny nejaké povinné čítanie?
Nie, nedokážem sa k nemu dopratať ani cez školský rok. Povinné čítanie ma neláka, radšej cez prázdniny čítam, to na čo mám ja sama chuť. 

5. Preferuješ klasické knihy (papierové), alebo e-knihy (elektronické knihy)?
Určite papierové. Je to pre mňa pohodlnejšie, no sem tam, ak sa mi nechce čakať na papierovú knihu, tak aj elektronická padne vhod. 

6. Akú knihu by si rada videla sfilmovanú? 
Fuuha, tých je celkom dosť. Najviac sa ale teším na filmové spracovanie knihy Na dvore z tŕňov a ruží od Sarah J. Maas, a taktiež na filmové spracovanie Iskry v popole. K obom knihám už bolo potvrdené, že by malo filmové spracovanie vzniknúť. Snáď všetko vyjde ako má, a filmov sa dočkáme. 

7. Keby si mala možnosť prežiť deň s nejakou knižnou postavou, aká by to bola?
Určite Rhysand z Na dvore z tŕňov a ruží. Túto postavu zbožňujem. Rhysand je vtipný, záludný, no aj citlivý. Pre ľudí, na ktorých mu záleží by urobil prvé aj posledné. 

8. Ktoré miesto z kníh by si rada navštívila?
Buď Anticu, čo je mesto na Južnom kontinente zo šiesteho dielu Trónu zo skla, alebo Velaris, čo je mesto nachádzajúce sa na Nočnom dvore v Prythiane, krajine z knihy Na dvore z tŕňov a ruží. 

PS: Jednoducho knihy od Sarah J. Maas milujem, to vám potvrdil aj tento tag. 

Milí knihomoli, z dnešného článku to je už všetko. Snáď sa vám takéto spestrenie páčilo. Zhodujete sa so mnou v niektorých veciach, ktoré som písala vyššie? Ak áno, v ktorých? Ja sa  s vami už lúčim. Užívajte si pekný letný deň. 

Martina Karasová, Milujeme knihy

2 komentáre:

Roni povedal(a)...

Já teda knížky od S.J. Maas ještě nečetla. Hrozně mě odrazuje ten boom okolo. Jinak s tebou celkem souhlasím. Akorát povinou četbu se přiznám, jsem měla přečtenou dřív, než jsme si tvořili seznam na maturitu. Nebo minimálně většinu :-)

Martina Karasová povedal(a)...

To sa stáva občas aj mne, že ma neláka čítať knihy/série, ktoré všetci čítajú a vychvaľujú.😊 Som ale rada, že som pustila sa do oboch sérii od Sarah J. Maas. Už si ani neviem predstaviť svoj život bez nich.❤ To je super. Ja ani neviem kedy sa k nej dopracujem.