piatok 8. júna 2018

RECENZIA: Víš, že tě potřebuju? (Estelle Maskame)


Milí knihomoli, 
máte radi letné príbehy? Ja áno, a keďže sa blíži leto a letné prázdniny, tak som si jeden letný príbeh prečítala. A to druhý diel zo série DIMILY s názvom Víš, že tě potřebuju? od Estelle Maskame. Tentokrát sa príbeh odohrával v New Yorku. V dnešnom článku vám prezradím svoje pocity a dojmy z knihy. 
.....
Názov knihy: Víš, že tě potřebuju? 
Originálny názov: Did I Mention I need you?
Autor: Estelle Maskame
Jazyk: český
Séria: DIMILY
Diel v poradí: druhý
Nasledujúci diel: Víš, že mi chybíš?
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 320
Väzba: brožovaná
Rok vydania: 2018
Vekové odporúčanie: 15+
.....
Recenzia na predošlý diel tu.
.....
Anotácia: Láska nemá žádná pravidla. Druhý díl bestsellerové série, která v Británii obsadila pátou příčku nejlepších YA knih.

Eden svého nevlastního bratra neviděla už skoro rok. Přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera stále zapomenout. Je sice šťastná se svým novým přítelem, jenže když od Tylera dostane zprávu, aby s ním strávila léto v New Yorku, je štěstím bez sebe. A tak spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a staré touhy bublají pod povrchem. Jak dopadne jejich setkání? Odolají pokušení, nebo dají citům volný průběh?
.....
,,No te rindas." (Nevzdávaj to)
,,Uplynulo tři sta padesát devět dní. Tak dlouho sem čekala. Tolik dní jsem odškrtala. Uplynulo tři sta padesát devět dní, co jsem ho viděla naposledy."

,,Nevím jaké je to být do někoho zamilovaný, ale jestli být zamilovaný znamená myslet na někoho každou vteřinou každého dne... Jestli být zamilovaný znamená, že se vám změní nálada, kdykoliv je ten člověk nablízku... Jestli být zamilovaný znamená, že by ste pro toho člověka udělali cokoliv a všechno, pak jsem do tebe nekonečně zamilovaný."
.....
Pred dvoma rokmi sa to medzi Eden a Tylerom skončilo, teda to si aspoň myslela. Vo chvíli, keď ho po roku, čo spolu neboli uvidí, zistí, že sa mýlila. Ešte stále ho miluje. No vypadá to, že sa Tyler cez to preniesol. Alebo nie? No ak by ju Tyler aj naďalej miloval nemení to nič na tom, že vzťah medzi nimi je nemožný. Pokiaľ by svetu povedali, že sa milujú ublížili by tým ľuďom, na ktorých im záleží. Prenesú sa cez tieto problémy alebo im dovolia, aby všetko medzi nimi zničili? Tentokrát už nebude také jednoduchú cúvnuť. 

Láska, dráma, intrigy, radosť, smútok a hnev, to nájdete  v tejto knihe. Autorka opisuje New York tak, že som mala pocit, že som tam. Príbeh zo začiatku šiel pomalšie, no potom keď sa rozbehol som sa nestačila diviť všetkému, čo sa v knihe udialo.


Asi prvú polovicu knihy ma hlavná hrdinka Eden troška vytáčala svojím správaním. Na jednú stranu vedela čo chce, no na druhú to nevedela. Občas sa správala ako trubka. Vďaka Bohu neskôr konečne prišla k rozumu. Tyler sa od prvého dielu zmenil. Zo zlého chlapca sa stal ,,slušńák,, s drobnými chybičkami. V tejto knihe sa objavili aj dve nové postavy Emily a Snake, ktoré mi hneď prirástli k srdcu. Oživili celý dej a vnášali doň humor. Opäť sa tu objavila Tiffani (Tylerova bývalá a riadna mrcha), ktorej som mala chuť streliť lopatou po hlave. 

Pri tejto knihe mi dosť bilo do očí klišé: ,,Milujem ťa, chcem byť s tebou ale nemôžeme byť spolu,", ,,Čo na to povedia ostatní?", ,,Chyba nie je v tebe, ale vo mne," a podobne. No keďže je to romantická kniha, tak by sa dalo povedať, že to nie je nič neobvyklé. 

Kniha vo mne vyvolala x pocitov. Striedali sa hlavne vo mne radosť, smútok, hnev a koniec... Ten ma zničil. Dalo sa síce čakať, že to nemôže byť tip top koniec, keď bude ešte aj tretí diel, no aj tak som mala pocit, že sa z neho rozplačem. Neviem ako vydržím čakať na posledný diel. 

Tento diel bol oproti predošlému o trošku slabší, no aj tak sa mi páčil. DIMILY je pre mňa skvelá romantická séria s nádhernými jemnými obálkami. Ak máte radi jednoduché, romantické, sladko komplikované príbehy, tak si určite nenechajte ujsť túto sériu.
.....
Hodnotenie: 4/5
Odporúčam?: ÁNO  Komu?: milovníkom romantických YA príbehov
Cena:  14,49€
.....
Poznáte sériu DIMILY? Ak ste čítali Víš, že tě potřebuju?, tak ako sa vám páčila? Ak ste sa k DIMILY ešte nedopracovali, chystáte sa? Z dnešného článku to je už všetko. Majte sa pekne.

Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: