streda 28. februára 2018

Víš, ,že tě miluju? (Estelle Maskame)

Ahojte :D :D
Milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. Minulý týždeň sa mi spolu s Replikou podarilo prečítať aj knihu Víš, že tě miluju? od Estelle Maskame. Víš, že tě miluju? je romantická YA ako vyšitá ne leto. Príbeh sa totiž odohráva v lete ,v Kalifornii. V dnešnom článku vám prezradím  ako sa mi táto kniha páčila. 
♡♡♡
Názov knihy: Víš, že tě miluju?
Originálny názov: Did I Mention I Love You?
Autor: Estelle Maskame
Jazyk: český
Séria: DIMILY
Diel v poradí: prvý
Nasledujúci diel: Víš, že tě potřebuju?
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 352
Rozmer: 135×203 mm
Väzba: brožovaná
Vekové odporúčanie: 15+
♡♡♡
Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná…
♡♡♡
Eden, hl. hrdinka príbehu má rozvedených rodičov, s otcom moc dobre nevychádza. Nedokáže mu odpustiť ,že opustil ju a jej matku  a ,že sa o ňu tri roky nezaujímal. Otec ju pozve ,aby s ním a jeho rodinou strávila leto v Kalifornii. Najprv ísť nechce ,no nakoniec si to rozmyslí a odchádza. V Portlandu si už zažila svoje ,chce aspoň na chvíľu vypnúť a zabudnúť na problémy. Prázdniny v Kalifornii sú celkom vhodným riešením ako tento problém vyriešiť. Na tieto prázdniny sa ale neteší ,vôbec nemá záujem o svoju ,,novú´´ rodinu (nevlastnú matku a troch nevlastných bratov). Ella, otcova nová žena sa k nej síce chová pekne ,no Eden si ju nedokáže obľúbiť. Neznáša svojho otca a to ,že si našiel náhradu za jej matku ,o ktorú javí o mnoho väčší záujem ,ju hnevá. Ďalším problémom týchto prázdnin je jej nevlastný brat Tyler ,ktorý ju poriadne vytáča svojím arogantným správaním. Jeho búrlivá povaha ju znepokojuje ,no zároveň aj priťahuje ,čím čas viacej ubieha ,tým sa Eden o Tylera viacej zaujíma. Začne odhaľovať jeho tajomnú stránku ,do ktorej sa zamiluje ,čo ju ešte viac znepokojuje ,pretože vzťah medzi ním nekomplikuje toľko skutočnosť ,že má priateľku ,že lieta v drogách ,ale skutočnosť ,že sú nevlastnými súrodencami. Ako sa skončí láska ,ktorá je vopred odsúdená na neúspech?
♡♡♡
Na knihu som sa tešila hlavne kvôli tomu ,že sa odohráva v letnom období ,lebo zima mi už trošku lezie na nervy. A v knihe som skutočne našla takú letnú atmosféru akú som hľadala. Kniha ma vtiahla do deja hneď od začiatku ,nebol to taký problém ,pretože toto je letný, oddychový príbeh. Rozhodne vám odporúčam túto knihu čítať v lete. Víš, že tě miluju? je príjemný, oddychový a romantický príbeh ,ktorý je vhodný na čítanie po ťažkých dňoch cez voľné večery. Príbeh nie je veľmi výnimočný ,je to klasické YA ,ktoré je nabité emóciami a príjemne sa číta. Láska, večierky, rodina, priatelia v tejto knihe nechýbajú. Knihu ma bavilo čítať ,rozhodne mám v pláne prečítať si aj druhý diel ,na ktorý sa veľmi teším. Určite by som túto knihu odporučila všetkým čitateľom ,ktorí  majú radi romantickú YA literatúru, a hľadajú nejaké oddychové a nenáročné čítanie. 
♡♡♡
Hodnotenie: 5
Odporúčam: ÁNO Komu: milovníkom romantickej YA literatúry
Cena: 11,39 €
Objednať môžete TU.
♡♡♡
Toto je už z dnešnej recenzie všetko. Snáď sa vám páčila. Čítal už niekto z vás túto knihu? Ak áno ,tak ako sa páčila vám? Ak nie, chystáte sa na ňu? Váš názor mi môžete napísať dolu do komentárov. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás opäť nabudúce. Ahojte :D :D

Martina Karasová, Milujeme knihy

2 komentáre:

Bela povedal(a)...

Jeeeej, túto knihu som si chcela kúpiť, ale odradilo ma to, že bola po česky, ale už som zistila, že vyšla po slovensky. Takže si ju plánujem kúpiť. Vyzerá zaujímavo. :)

Martina Karasová povedal(a)...

Odporúčam, mne sa kniha veľmi páčila. Na letné čítanie je ako stvorená.😁