pondelok 19. februára 2018

Na lovu

Ahojte :D :D
Milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. 5. februára 2018 vyšiel nový retelling na Krásku a zviera s názvom Na lovu od Meagan Spooner. Možno ste už tejto knihe počuli ,možno nie. Mne sa ju pred nedávnom podarilo prečítať a rada by som vám zdelila svoj názor. 
☙☙☙
Názov knihy: Na lovu
Originálny názov: Hunted
Autor: Meagan Spooner

Jazyk: český
Vydavateľstvo: Cooboo
Počet strán: 328
Rozmer: 145×205 mm
Väzba: pevná  s prebalom
Vekové odporúčanie: 12+
☙☙☙
Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice…. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?
☙☙☙
Na lovu je príbeh o hľadaní túžob. Hl. hrdinka Jeva (Kráska) miluje lov. Jej otec je obchodník ,keď bola Jeva malá chodieval s ňou otec na lov. Obaja zbožňujú lov ,no Jeva je už dosť stará na vydaj ,preto lov ide bokom. Je možné ,že ju čoskoro jeden muž požiada o ruku ,no Jeva sa toho bojí ,nie je si istá či je na manželstvo pripravená ,aj keď je ten muž milý a má ju veľmi rád ,a tiež miluje lov. Netúži s ním po sobáši ,pretože je doňho zamilovaná aj jej sestra. Všetky problémy pôjdu stranou ,keď jej rodina príde o majetok. Tým ,že Jevin otec je obchodník ,tak sa Jevinej rodine darí. Patria medzi bohatšie rodiny. No ,keď prídu o majetok ,niektoré veci sa skomplikujú. Jeva spolu s jej otcom  a dvoma sestrami sú nútení rozpredať všetok ich majetok ,a vysťahovať sa do zrubu ,v ktorom kedysi žili. Jevin otec začne opäť loviť a začne sa s ním diať niečo čudné. Jeva zo strachu oňho sa rozhodne prijať ponuku na sobáš ,aby mohla pomôcť otcovi a zaobstarať svoje sestry. Jedného dňa sa Jevin otec z lovu nevráti a tak sa ho Jeva rozhodne ísť hľadať. Nájde svojho otca ,no nájde aj niečo ,čo jej dokáže spôsobiť tie najstrašnejšie nočné mory. Zviera. Či to chce alebo nechce ocitne sa vo svete Zvieraťa. Vypadá ako zviera ,no je v ňom niečo ľudské ,niečo čo Jevu priťahuje a chce vedieť viac. Jeva spoznáva svet Zvieraťa a objavuje stvorenia ,o ktorých počula len v rozprávkach. Jeva doteraz nevedela čo chce, nevedela po čom túži. Podarí sa jej to konečne nájsť ? 
                                                                               ☙☙☙
Od začiatku až do konca tejto knihy som mala pocit ,že som v rozprávke ,aj keď miestami to vôbec nepripomínalo rozprávku ,ale boli tam prvky a bytosti ,ktoré úplne patrili do rozprávkového sveta. Kniha sa mi čítala rýchlo ,okrem Jeviných kapitol ,tu boli krátke úseky ,ktoré patrili Zvieraťu a vďaka tomu môžeme počas čítania sledovať vývoj Zvieraťa. Nebolo tu veľa akcie ,ale čaro kúzelného sveta v tejto knihe mi to úplne vynahradzovalo. Zvieraťu som fandila hneď od začiatku ,aj keď na začiatku to bolo to najkrutejšie zviera zo všetkých spracovaní o Kráske a zvierati. A asi preto ma najviac zaujímalo ako jeho ovplyvní prítomnosť Krásky. V knihe sa mi veľmi páčil vzťah Jevy s jej sestrami. Bolo vidno ,že medzi nimi panuje pravá súrodenecká láska. Jedna druhú podporovali a chránili. Na túto knihu som sa tešila dlho  a nesklamala ma. Ja zbožňujem príbehy ,ktoré sú inšpirované rozprávkou Kráska a zviera. Kniha vás dokáže hneď na prvý pohľad upútať prekrásnou obálkou a na druhý anotáciou. A obsah je ešte zaujímavejší. No neočakávajte priveľa. Toto je kniha ,ktorá sa veľmi približuje rozprávkam ,nie je to nič extra ,ale dokáže potešiť. Dej je jednoduchší ,ak ho porovnám s niektorými fantasy knihami ,ktoré som kedysi čítala.Odporúčam ako čítanie po ťažkých dňoch. Príbeh, prostredie a postavy na mňa vplývali pozitívne. Myslím si ,že toto je skvost ,ktorý by vo vašej knižnici nemal chýbať. Ak sú tu milovníci rozprávok a obzvlášť tej o Kráske a zvierati. Skoro som zabudla kniha obsahuje aj prvky rozprávky o vtákovi Ohnivákovi. Takže o to je kniha ešte zaujímavejšia. 
                                                                               ☙☙☙
Hodnotenie: 4⭐ (dej bol oproti niektorým knihám ,ktoré som čítala jednoduchší ,preto  kniha nemá plný počet hviezdičiek ,aj keď sa mi páčila)
Odporúčam ?: ÁNO , Komu ?: Milovníkom fantasy a rozprávkovým typom
Cena: 11,39€ (v Martinuse)
Objednať môžete TU.
☙☙☙
Tak toto je z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Chystá sa niekto z vás na túto knihu ? Ak ste ju už stihli prečítať ,páčila sa vám ? Môžete napísať dolu do komentárov váš názor. Za mňa pekný, príjemný  a nenáročný príbeh. Teším sa na vás opäť nabudúce. Zatiaľ sa majte pekne. Ahojte :D :D
                                                                                                       Martina Karasová, Milujeme knihy


Žiadne komentáre: