piatok 2. februára 2018

Najdlhší deň Adama T.

Pri fotení mi zapózoval aj môj mačací kamarát Oliver :D
Ahojte :D :D
Milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. Pred nedávnom som prečítala recenzný výtlačok knihy Najdlhší deň Adama T. ,ktorý mi vydavateľstvo Slovart zaslalo na recenziu. Kniha vychádza tento mesiac. Ja príbehy o homosexuáloch nečítam ,takže som nevedela ,čo mám od tejto knihy čakať. Ako sa mi páčila vám prezradím teraz.
✤✤✤
Názov knihy: Najdlhší deň Adama T.
Originálny názov: Release 
Autor: Patrick Ness
Jazyk: slovenský 
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 280
Rozmer: 130×210 mm
Väzba: výtlačok (brožovaná), vydaná kniha (pevná väzba)
Rok vydania: 2018
Vekové odporúčanie: 15+
✤✤✤
Nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život. Adam Thorn zažíva najhorší a najbúrlivejší deň v živote. Vo vzťahoch mu to škrípe, v práci sa mu ale že fakt nedarí a všetko zaklincuje konflikt s otcom – otec farár, on gej a tínedžer – ktorý obom prevráti život naruby. Adamov najdlhší deň je plný konfliktov, útekov pred ľuďmi a vysvetleniami. Deň plný sexu, lásky aj zlomených sŕdc. A možno, ale naozaj len možno, aj štipky nádeje. Prežite s Adamom naplno intenzitu tínedžerských vzťahov a nájdite silu objaviť pravdu o samom sebe.
✤✤✤
Predajná obálka
Adam Thorn, hl. hrdina príbehu je tínedžer ,ktorý prežíva ťažký deň. Adam je gay, otca ma farára a jeho brat ,by sa tiež rád stal kňazom. Pred rodinou tají svoju orientáciu a viac ako svoju rodinu uprednostňuje svoju kamarátku Angelu ,ktorá vždy stojí pri ňom a rovnako aj on pri nej. Adam má priateľa Linusa ,s ktorým je šťastný ,no v srdci má zmätok. Stále tam má Enza, predošlého priateľa ,ktorý sa teraz sťahuje. Adam nevie ,čo cíti. Vie ,že s Linusom je šťastný ,no to nestačí. Nedokáže mu dať celé svoje srdce. No nie je to jediná vec ,ktorá ho trápi. V práci dostane návrh ,ktorý ho zaskočí a znepokojí ,buď urobí to ,čo sa od neho žiada alebo sa s prácou môže rozlúčiť. Jeho dokonalý brat doma oznámi správu ,ktorá v ich rodine zahustí  atmosféru. Adam sa veľmi poháda s otcom. Angela mu oznámi ďalšiu správu ,ktorá ho zabolí. Nekončiaci a náročný deň Adama Thorna vám dá zabrať rovnako ako jemu. 
Príbeh je napísaný z dvoch pohľadov, Adama a jednej dievčiny ,ktorá zomrela ,no jej púť na zemi pokračuje ,lebo jej duša nedokáže nájsť pokoj. 
✤✤✤
Zo začiatku som nevedela ,čo si mám myslieť. Nevedela som sa do príbehu dostať. Nie som zvyknutá čítať príbehy o homosexuáloch ,ale tento sa mi celkom páčil. Viacej by sa mi páčilo keby bol príbeh napísaný len z pohľadu Adama. Neskôr ma príbeh zaujal a bola som zvedavá ako sa to všetko končí. Z tejto knihy som si aj niečo odniesla, napr. ,že ľudí treba prijať takých akí sú, neodsudzovať ich a byť im oporou. Kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo, postavy mi boli sympatické a kniha sa mi páčila. Určite by som ju odporučila všetkým fanúšikom Patricka Nessa a tým ,ktorí majú radi príbehy o homosexuáloch. Pri čítaní som sa aj zasmiala. Tento príbeh nám ukazuje ako to v dnešnom svete chodí. Ťažkosti ,ktoré  môžu nastať v živote tínedžera. Som rada ,že som si túto knihu prečítala. Čítala som knihy ,ktoré ma zaujali viac ale aj tento príbeh sa mi páčil. Najdlhší deň Adama T. je zaujímavý YA príbeh. Toto bola moja prvá kniha od Patricka Nessa ,takže som nevedela do čoho idem a som celkom spokojná. 
✤✤✤
Hodnotenie: 3,5
Odporúčam ?: Áno
Cena: 11,95€
Objednať môžete tu.
✤✤✤
Tak toto je z dnešnej recenzie všetko. Za tento recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Slovart. Chystáte sa čítať túto knihu ? Čítali ste už nejakú knihu od Patricka Nessa ? Môžete mi napísať do komentárov.Z tejto knihy mám pozitívne dojmy ,aj keď som sa zo začiatku bála ,že to tak nebude ale mám. Možno ,že by som si v budúcnosti od Patricka Nessa ešte niečo prečítala. Ja sa s vami už lúčim. Prajem vám pekný víkend, oddýchnite si. Teším sa  na vás opäť pri ďalšom článku. Dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D

Žiadne komentáre: