pondelok 4. decembra 2017

Tisíc kousků tebe

Ahojte :D :D
9. októbra vyšla vo vydavateľstve CooBoo kniha s názvom Tisíc kousků tebe. Ja som sa k nej dostala až koncom novembra. Kniha ma zaujala svojou anotáciou a obálkou. No a v dnešnom článku by som vám rada povedala k tejto knihe viac a zároveň vám zdelila aj svoj názor. Takže sa pohodlne usaďte a môžeme ísť na to.

Názov knihy : Tisíc kousků tebe
Originálny názov : A Thousand Pieces of You
Autor : Claudia Gray
Jazyk : český
Séria : Ohnivák
Diel v poradí : prvý
Nesledujúci diel : Ten Thousand Skies Above You
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 280
Rozmer : 145×205 mm
Väzba : pevná  s prebalom
Vekové odporúčanie : 14+
✥✥✥
Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.
✥✥✥
Hl. hrdinka príbehu Marguerite Caineová sa nedokáže zmieriť so smrťou svojho otca. Celou jej rodinou to otriaslo.Podľa všetkého  za to môže Paul Markov, priateľ ich rodiny ,ktorý sa podieľal  na vedeckých činnostiach spolu  s jej rodičmi a Theom Backom ,ktorý bude pomáhať Marguerite s pátraním po vrahovi jej otca, teda po Paulovi. Paul údajne zavraždil Henryho Cainea (Megininho otca), ukradol ohnivák (prístroj na cestovanie medzi alternatívnymi dimenziami ,ktorý vynašli rodičia Meg (Marguerite). No Theo si odložil nejaké ohniváky  a vďaka nim sa vydávajú  na cestu plnú dobrodružstiev naprieč alternatívnymi dimenziami. Meg sa ocitne v niekoľkých alternatívnych svetoch a alternatívnych verziach samej seba. Keď sa Meg stretne zoči-voči Paulovi, nedokáže seba samú prinútiť k tomu aby ho zabila a pomstila tak smrť svojho otca. Zisťuje hrozivú pravdu o vražde svojho otca a ,že k Paulovi Markovi začína cítiť viac než predpokladala ,že cíti a než si bola ochotná pripustiť. 
✥✥✥
Na knihu som bola veľmi zvedavá a nesklamala. Nebola zložito napísaná a príjemne sa  mi čítala. Tento nápad s alternatívnymi dimenziami sa mi páčil. Postavy mi sadli. Najviac som si obľúbila Marguerite, Paula, Thea a Vladimíra. Z dimenzií si ma najviac získala dimenzia v Rusku. Niektoré zvraty mi vyrážali dych. Každá dimenzia ,v ktorej sa hrdinovia ocitli bola niečím výnimočná. Prečítala som ju za 2 dni. Romantické scénky boli v knihe veľmi pekne nepísané. Už sa teším na ďalšie diely. Určite si ich prečítam. V knihe ale nie je veľa akcie, preto by som ju neodporučila tým ,ktorí si na toto potrpia. Ale tým ,ktorým by to nevadilo ,tak odporúčam. Podľa mňa je to zaujímavá kniha a stojí za prečítanie. Obálka knihy je veľmi krásna. Ak vás kniha nezaujme ,tak máte aspoň klenot do knižnice.         
                                  ✥✥✥
                          Hodnotenie : 

Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 11,39€ (v Martinuse)
Objednávať môžete tu.
✥✥✥
Tak toto je z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Čítali ste už túto knihu alebo sa chystáte ? Ak áno ako sa vám páčila ? Môžete písať do komentárov. Ja sa na vás teším opäť nabudúce. Dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :DŽiadne komentáre: