piatok 29. decembra 2017

Dievča vo vlaku

Ahojte :D :D
 Milí čitatelia, prvýkrát vo svojom živote som sa odhodlala čítať triler. Požičala som si knihu Dievča vo vlaku od Pauly Hawkins. Podľa knihy bol natočený aj rovnomenný film. Mňa trilery vždy nejako nelákali ale rozhodla som sa vyskúšať aj niečo iné ako fantasy alebo sci-fi. A ako to dopadlo ? 
...
Názov knihy : Dievča vo vlaku
Originálny názov : The Girl on the Train
Autor : Paula Hawkins
Jazyk :  slovenský
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 320
Rozmer : 130×210 mm
Väzba : pevná s prebalom
...
Rachel každé ráno cestuje tým istým vlakom do Londýna. Vie, že pri jednom návestidle spoj vždy zastaví a že si chvíľu môže prezerať domy s malými záhradkami. Dokonca má pocit, akoby obyvateľov jedného z nich už poznala. Volá ich Jess a Jason a ich život sa jej zdá dokonalý. Škoda, že ona nemala toľko šťastia. Rachelino manželstvo sa rozpadlo, nedávno prišla o prácu, býva v podnájme a každý deň predstiera, že chodí do roboty. Potom však uvidí niečo šokujúce - oznam v novinách, že „Jess“, pani dokonalá, je nezvestná - a odrazu sa všetko zmení. Rachel má konečne šancu stať sa súčasťou života, ktorý pozorovala len z diaľky, a ukázať, že je oveľa viac, ako iba dievča vo vlaku.
...
Príbeh písaný z pohľadov 3 žien : Rachel, Anny a Megan.

Rachel je rozvedená alkoholička ,ktorá každý deň cestuje vlakom do Londýna a naspäť. Vždy z okna pozoruje jeden dom vo Witney ,kde býva jeden manželský par ,ktorý veľmi obdivuje. Nepozná ich. Pomenovala ich Jess a Jason (Megan a jej manžel Scott).Podľa nej sú stelesnením pravej lásky. Vidí v nich to ,čo ona stratila. Rachel bola kedysi so svojím manželom šťastná ,kým neprišla manželská kríza. Nemohli mať dieťa, ona začala piť a jej manžel si našiel inú ,s ktorou je dnes ženatý a má s ňou dieťa. Rachel sa nedokáže vyrovnať s tým ,že sa jej manželstvo rozpadlo. Neustále svojmu ex vyvoláva. A stále v kútiku duše dúfa ,že sa všetko zmení ,že sa k nej jej ex vráti. Z energickej ženy sa stala troska ,ktorá nachádza zmysel života iba v alkohole. 

Anna je tá ,čo Rachel rozbila manželstvo. Nič si z toho nerobí. Je presvedčená ,že to bolo správne rozhodnutie a ,že svojho manžela Toma zachránila z nešťastného manželstva. Spolu s Tomom majú malé dievčatko Evie. Annu veľmi hnevá správanie Rachel ,ktorá pri prijatí veľkého množstva alkohola koná veci ,ktoré by za triezva nemala v úmysle ,za to Annu veľmi znepokojujú až v nej prebúdzajú paranoju a strach. 

 Megan je maliarka. Nejakú dobu pracuje ako opatrovateľka Evie u Anny v dome. Potom dá ale výpoveď. Anna je vydatá za Scotta Hipwella. Miluje ho ale nie je s ním šťastná a trocha sa ho aj bojí. Skrýva pred ním tajomstvá ,ktoré mu nehodlá odhaliť. Scott chce mať s ňou dieťa ,no Megan ho nechce a má na to aj dôvod. Jedného dňa sa niečo stane. Megan utečie z domu a už sa nevráti. Nikto o nej nič nevie. Je nezvestná. 

V deň ,keď sa Megan stratí sa Rachel ocitne vo Witney. Na druhý deň sa zobudí dobitá a na nič sa nepamätá. Je možné ,že videla niečo ,čo by mohlo pomôcť nájsť Megan. Zrazu život Rachel nadobudne zmysel. Bude sa zo všetkých síl zistiť ,čo sa stalo s Megan. A popri tom zistí ,že nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá. Dozvie sa veci ,ktoré navždy zmenia jej život. 
...
Kniha ma zo začiatku moc nebavila a trvalo kým som sa mi podarilo pochopiť hl. hrdinku Rachel. Ale nejak pri stej strane sa mi podarilo začítať a ponoriť sa do príbehu. Dychtivo som čakala ,čo sa ďalej udeje a na to ,čo sa stalo s Megan. Či ju niekto uniesol alebo zavraždil alebo utiekla sama (aj ,keď to bolo najmenej pravdepodobné). Neskôr som s hl. hrdinkou Rachel súcitila a bolo mi jej ľúto. A s Megan taktiež aj ,keď zo začiatku som ju moc nechápala ale neskôr som všetko pochopila. Kniha sa mi páčila. Ešte by som si z tohto žánra alebo od tejto autorky niečo prečítala. Po dočítaní knihy som si hneď šla pozrieť aj film. A musím vám povedať ,že je to jeden z mála filmov ,ktoré som videla sfilmované podľa kníh ,ktoré sa celkom zhodovali aj s knihou. Film sa mi páčil ale kniha bola lepšia. Nie som v tomto žánri odborník ale odporučila by som ju tým ,ktorí majú tento žáner radi alebo tým ,ktorí by sa chceli doň pustiť. Kniha je napínavá a pútavá. 
...
Hodnotenie : 

Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 11,35€
Objednať môžete tu.
 Čítal už niekto z vás túto knihu ? Ak áno ,tak aký je váš názor na ňu ? Toto je už z dnešnej recenzie všetko. Dúfam ,že sa vám páčila. Teším sa na vás opäť nabudúce. Dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D

Martina Karasová, Milujeme knihy
Filmový trailer :Filmové hodnotenie : 3,5

Žiadne komentáre: