piatok 1. decembra 2017

Magonie

Ahojte :D :D
Ľudkovia moji, vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás recenziu na Magonii ,ktorú som prečítala cez víkend. Na knihu som sa veľmi tešila hlavne kvôli tej obálke ,ktorá je pecková. A ako sa mi kniha páčila sa dozviete v dnešnom článku. 

♬♬♬
Názov knihy : Magonie
Originálny názov : Magonia
Autor : Maria Dahvana Headley
Jazyk : český
Séria : Magonie
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : Aerie
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 320
Rozmer : 145×205 mm
Väzba : pevná s prebalom
Vekové odporúčanie : 13+
Dátum vydania : 9.10.2017
♬♬♬
Aza Ray se topí ve vzduchu. Aza trpí už od narození tajemnou plicní chorobou, kvůli které se jí hůře dýchá, mluví a i žije. Když dívka zahlédne jednoho dne na nebi tajemný koráb, její rodina to přisoudí vedlejším účinkům léků. Jenže Aze to jako halucinace vůbec nepřipadalo. Slyšela, jak na ni někdo z lodi volá. Jediný, kdo ji bere vážně, je její nejlepší kamarád Jason. Jason, který tu pro ni vždycky byl. Jason, který je možná víc než jen kamarád… Ale než Aza stačí tuhle vzrušující možnost zvážit, něco se strašlivě zvrtne a Aza je pro náš svět ztracená. Nalezne ji ale svět jiný – Magonie. Nad mraky, ve světě obchodních korábů, už Aza není tou slabou a umírající dívkou, jíž bývala na Zemi. V Magonii se poprvé může doopravdy nadechnout. A co je ještě lepší, má tu nesmírnou moc – jenže když se snaží zorientovat ve svém novém životě, zjišťuje, že je na spadnutí válka. Magonii a Zemi čeká zúčtování a v Aza má v rukou životy celého lidstva – včetně chlapce, který ji miluje. Komu bude Aza věrná?
♬♬♬
Kniha je písaná z 2 pohľadov (Azy Ray a jej kamaráta Jasona). Aza už od mala trpí vzácnou pľúcnou chorobou ,ktorá sa doteraz vyskytla iba u nej. Choroba spôsobuje ,že sa Aze horšie dýcha. Aza  je vyrovnaná s tým ,že jedného dňa zomrie amôže to byť už čoskoro. Nemá rada ,keď ju niekto ľutuje alebo s ňou súcití. Dá sa povedať ,že žije normálnym životom. Jej rodina ju nadovšetko miluje a urobili by pre ňu všetko ,čo je v ich silách aby bola spokojná a  aby jej pomohli. Greta, mama Azy, sa pokúša nájsť liek ,ktorý by Aze pomohol sa uzdraviť. Aza má taktiež sestru Eli ,ktorú veľmi ľúbi a kamaráta Jasona ,s ktorým zdieľajú veľa záujmov. Môžu robiť hocijaké podivnosti a ani jednému z nich to neprekáža. Aza si však časom začne uvedomovať ,že medzi ňou a Jasonom je toho viac. Kým sa to však začne medzi nim rozvíjať, stanú sa udalosti ,ktoré všetko skomplikujú. Aza zbadá tajomnú loď na oblohe. Nikto jej to však neverí. Všetci si myslia ,že trpí halucináciami. Ona tomu však odmieta uveriť verí ,že to čo videla bolo skutočné. A potom sa začnú kolo jej domu zhromažďovať vtáky, jeden sa dokonca zrazom ocitne v jej pľúcach. A stane sa niečo divné. Niečo ,čo zmení úplne jej život. Smrť sa jej začne rýchlym tempom dotýkať. Odrazu si všetci myslia ,že je mŕtva a myslí si to aj ona. Celá jej rodina aj Jason sú presvedčení ,že je mŕtva. Jason ,však tomu ale stále odmieta uveriť. A keď zbadá aj on na oblohe loď, začne sa jeho predtucha stávať skutočnosťou. Jason začne veriť a zrazu nedokáže uveriť tomu ,že Aza je mŕtva. A tak začne pátrať. Nezastaví sa kým na niečo nepríde. Aza skutočne nezomrie. Ocitne sa na nebeskej lodi a vo svete nazývanom Magonie. Je obklopená vtáčími ľuďmi. Zistí ,že nie je tým kým si myslela ,že je. Odrazu môže voľne dýchať. Objaví ,že má veľký dar (dar spevu ale nie len tak nejakého),ktorý môže vyriešiť spory medzi Zemou a Magonii ,teda aspoň ju o tom presviedčajú. Blíži sa vojna a ona má  v nej hlavnú rolu. Svet ,ktorý Aza poznala jej je vzdialený. Teraz je z nej Magonianka. 
♬♬♬
Magonii som prečítala za 2 dni. Kniha bola veľmi zaujímavo napísaná. Z toho dôvodu ,že sa vám počas kapitol, postavy prihovárajú. A to sa mi páčilo. Toto je prvá kniha ,v ktorej som na niečo také natrafila. Kniha bola nabitá emóciami a zaujímavými zvratmi. Občas som sa však v príbehu trošku strácala. Ku koncu kniha ma autorka držala v napätí. Bola som plná očakávaní ako sa všetko vyvinie. A sklamaná som určite nebola. Postavy si ma získali. Aza, Jason, Dái, Wedda a Džika. Zaujímavé boli kapitoly písané z Jasonovho pohľadu ,v ktorých bol cítiť smútok a bolesť zo straty Azy. Kniha je napínavá, pútavá, tajomná, emočne nabitá, akčná (viac-menej), humorná, romantická a nájdu sa tu aj nejaké zrady. Hlavná vec ,ktorú musím pochváliť je ,že kniha má prekrásnu obálku. Naozaj prenádhernú. Kniha sa mi páčila, príjemne sa čítala. Môžem len odporučiť. 
♬♬♬
Hodnotenie :
Odporúčam ? : ÁNO (pre všetkých milovníkov fantasy, citlivejších príbehov a lásky)
Cena : 12,34€ (v Martinuse)
Objednávať môžete tu.
♬♬♬
Tak toto je z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Čítal už niekto z vás túto knihu alebo sa chystá ? Ak ste čítali ,tak ako sa vám páčila. Môžete sa zdôveriť v komentároch dole pod článkom. Teším sa na vás opäť pri ďalších článkoch, dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D

Martina Karasová, Milujeme knihy