nedeľa 10. decembra 2017

Polibek v New Yorku

Ahojte :D :D
Blížia sa Vianoce a ja tu mám dnes pre vás recenziu na jednu veľmi milú vianočnú knižku s názvom Polibek v New Yorku ,ktorú 31.10.2017 vydalo vydavateľstvo CooBoo. Počuli ste už o nej ? Pokiaľ nie a máte radi vianočné príbehy ,tak určite pokračujte v čítaní.
❄❄❄
Názov knihy : Polibek v New Yorku
Originálny názov : Kiss me in New York: A Winter Romance
Autor : Catherine Rider
Jazyk : český
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 240
Rozmer : 130×200 mm
Väzba : brožovaná
Vekové odporúčanie : 12+
❄❄❄
„Může to být ještě horší?“ S Charlotte se rozešel přítel, a teď měla být na cestě do Londýna za svojí rodinou, ale protože byl její let zrušený, trčí sama v New Yorku. Čeká ji ten nejhorší Štědrý den! Pak potká Anthonyho. Kluka, který přijel na letiště vyzvednout přítelkyni, ale ta se s ním přede všemi rozejde. Ve snaze opustit to prokleté místo se Anthony stane Charlottiným průvodcem po městě. A oba, krok za krokem, začínají propadat novým citům.
❄❄❄
Charlotte si prechádza zložitým obdobím. Chcela žiť svoj veľký sen v New Yorku. Mala svoje plány. Všetko sa však skomplikovalo ,keď sa s ňou rozišiel jej priateľ. Od vtedy ubehli 2 týždne. Charlottinou jedinou prioritou je čím skôr odletieť domov za svojou rodinou do Anglicka. Blíži sa Štedrý deň a počasie taktiež nie je veľmi priaznivé. A to práve Charlotte skomplikuje let. Musí čakať na lietadlo ,ktoré jej letí až na druhý deň. To jej samozrejme moc radosť neurobí. Musí tráviť sama sviatočné chvíle so zlomeným srdcom v obrovskom a nenávidenom New Yorku. Všetko sa však zmení ,keď na letisku stretne milého chalana Anthonyho. 

Anthony taktiež neprežíva šťastné chvíľky. Chcel urobiť prekvapenie svojej priateľke ,ktorá sa mala vrátiť do New Yorku. Tá sa s ním ale pred všetkými na letisku rozíde kvôli inému. Anthonymu ostane len zlomené srdce a ruže ,ktoré jej priniesol a ,ktoré od neho odmietla. Anthony nehce ísť domov. Nedokáže sa s takýmto rozdupaným srdcom postaviť pred svoju rodinu. 

Charlotte zas domov nemôže ísť kvôli komplikáciam s letmi. Vypadá to tak ,že osud spojil Charlotte a Anthonyho aby jeden druhému spríjemnili vianočné sviatky. Najprv to vypadá medzi nimi komplikovane ale neskôr sa ukáže ,že ich čaká deň plný zážitkov. Charlotte si v kníhkupectve omylom zakúpila príručku ,kde je napísaných 10 krokov ako zabudnúť na svojho bývalého partnera. Na skrátenie času sa rozhodnú vrhnúť na tieto kroky. A tak Anthony začne robiť Charlotte sprievodcu po New Yorku a spoločne aj s príručkou v rukách zabúdajú na ich lásky. Za ten krátky čas sa z nich stávajú priatelia. A z priateľstva sa začína stavať láska.
❄❄❄
Túto knižočku som prečítala za deň. Čítala sa mi veľmi príjemne. Kniha je ľahko napísaná ,takže nečakajte nejaký zložitý a prepracovaný dej. Kniha je pre milovníkov romantických a YA príbehov. Na knihe sa mi páčila hlavne tá vianočná atmosféra a námet. Nechýbal humor, smútok a sladká láska. Vedela by som si ju predstaviť čítať na Štedrý deň s čajíkom v ruke a niekde zahrabaná pod dekou. Kniha vás dokáže uchvátiť hneď na prvý pohľad svojou krásnou obálkou ,ktorá  dodá celému príbehu tú správnu atmosféru. Tento príbeh by som si vedela predstaviť aj vo filmovej podobe. Za mňa krásny a milý príbeh. Odporúčam všetkým milovníkom vianočných a zamilovaných príbehov.
❄❄❄
Hodnotenie : 
(Kniha dostala odo mňa len 4 hviezdičky aj ,keď sa mi páčila a to z 2 dôvodov ,že kniha je oproti iným ,čo som čítala jednoducho napísaná a ja som zvyklejšia na zložitejší štýl písania. A ešte aj kvôli tomu rýchlemu vývoju ,čo sa týka lásky ,čo mi už ako skoro dospelému čitateľovi prišlo trocha nelogické. Myslím si ,že nie som sama. Inak nemám čo vytknúť.)

Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 9,49€ (v Martinuse)
Objednávať môžete tu.
❄❄❄
Tak toto je už z dnešnej recenzie všetko. Dúfam ,že sa vám páčila. Na Istagrame plánujem aj súťaž na túto knihu. Pokiaľ by ste mali záujem ,tak určite sledujte zajtra Instagram ,pretože mám v pláne zahájiť túto súťaž. Čítali ste už túto knihu ? Ak áno ,tak  napíšte aj vy svoj názor dole do komentárov. Ja sa na vás teším opäť pri ďalšom článku. Užite si ešte zvyšok 2. adventnej nedele. Zatiaľ sa majte. :D :D

Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: