piatok 10. novembra 2017

Univerzita výnimočných : Skúška

Ahojte :D :D
Milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. Viem, teraz som nebola  moc aktívna ale opäť som späť a mám pre vás nové články. Dnes mám pre vás recenziu na 1. diel zo série Univerzita výnimočných od Joelle Charbonneau. Knihu som si kúpila a prečítala cez jesenné prázdniny. Užila som si s ňou predposledný októbrový deň. A dnes sa s vami chcem podeliť o môj názor. 

Názov knihy : Univerzita výnimočných : Skúška
Originálny názov : The Testing
Autor : Joelle Charbonneau
Jazyk : slovenský
Séria : Univerzita výnimočných
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : Univerzita výnimočných : Zrada
Vydavateľstvo : Fragment
Počet strán : 296
Rozmer : 135×203 mm
Väzba : brožovaná
Vekové odporúčanie : 15+
...
Zem bola zničená vojnou. Nastal čas na jej obnovu! Cia ukončila strednú školu a s napätím očakáva, či bude vybraná do celoštátneho programu pre najnadanejších študentov. Iba oni sa totiž môžu uchádzať o štúdium na univerzite v Tosu. Najskôr však musí obstáť v testovaní, ktorým prejdú len skutočne výnimoční. Cia tú šancu dostane. Tesne pred odchodom sa jej však otec zverí s útržkami desivých spomienok, ktoré má na testovanie on. Radosť z úspechu vystriedajú strach a neistota. Cia začína tušiť, že ju čaká tvrdá skúška, v ktorej nepôjde len o vedomosti, ale najmä o správne rozhodnutia a schopnosť odhadnúť ľudí. Keď opúšťa rodinu, v ušiach jej znie otcova zúfalá rada: „Never vôbec nikomu!“ A hlavou jej víria pochybnosti, či sa ešte niekedy vráti domov...
...
Cia, hl. hrdinka príbehu je inteligentné a rozvážne dievča ,ktoré veľmi sníva o tom ,že ju po dokončení strednej školy príjmu na ospevovanú Univerzitu výnimočných ,na ktorú chodil aj jej otec. Chvíľu sa zdá ,že jej sny sú neuskutočniteľné. Ale život si pre ňu pripravil prekvapenie ,pretože ju spolu s ďalšími 3 kamarátmi prijali na skúšky ,kde sa môže uchádzať o miesto na štúdium na univerzite ,po ktorom tak dlho túžila. Jej radosť však vyvráti jej otec ,keď príde s informáciami ,ktoré ňou výrazne otrasú. Nesmie nikomu dôverovať okrem seba. Skúšky ,ktoré sa najprv zdali byť neškodné sa neskôr vyvinú na boj o holý život. Kto sa vráti a kto nie ? Čaká na ňu veľa nástrah a ťažkých skúšok. Vyrovná sa s nimi ? Sú to však ľudia ,ktorí si prajú aby zvíťazila a pomáhajú jej. Cia vyrastá vo svete ,ktorý je zničený vojnou. A úlohou rôznych kolónií je ho dať znovu dokopy. Univerzita ma za úlohu vychovať nových vodcov ,ktorí prispejú k zlepšeniu krajiny. Ak vyhrá skúšky môže to byť práve ona ,ktorá prispeje k zlepšeniu životných podmienok. Zatiaľ má však len jedinú starosť. Prežiť. Musí sa rozhodnúť komu dôverovať a komu nie. Zradcovia a nepriatelia môžu byť všade. Ako sa s týmito nástrahami Cia vyrovná ? To sa dozviete jedine v Univerzite výnimočných : skúška od Joelle Charbonneau. 
...
Túto knihu som hltala od strany do strany. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Už je to dlhá doba čo som čítala nejaké sci-fi a som rada ,že ma toto nesklamalo. Už sa teším na ďalšie diely. Uvažujem ,že nebudem čakať až do slovenského prekladu a odrazu siahnem po českom. Zatiaľ  mám však veľa čitateľských plánoch ,takže na to teraz nebude čas. Ale keď príde ,tak pôjdem určite do češtiny. Kniha je nabitá úžasnými zvratmi, zradami, intrigami, tajomstvami, napätím a láskou. Kniha ma držala v napätí a niektoré časti mi doslova vyrážali dych. Som veľmi z tej knihy nadšená. Nečakala som ,že bude taká dobrá a preto ma asi tak potešila. Rozhodne odporúčam každému milovníkovi sci-fi. Kniha má zaujímavý námet. Je pútavo napísaná a hlavne neobsahuje zdĺhavé popisy. Má skôr viac akcie ,čo oceňujem. O knihe sa hovorí ,že by mohla zaujať fanúšikov Hunger Games. Myslím si ,že je to pravda. Mne to občas pripomínalo Divergenciu a Hunger Games. Ale nie je to nič odkopírované. Naopak je to úplne samostatné a nezávislé dielo. Pre fanúškov týchto 2 sérii podľa mňa ako stvorené.
...
Hodnotenie :
Odporúčam ? : Určite áno
Cena : 9,49 €
Objednávajte tu.
...
Tak toto je už z dnešného článku všetko. Ďakujem vám za váš čas. Čítali ste už túto knihu alebo sa chystáte ? Pokiaľ áno tak aký je váš názor na ňu ? Dajte vedieť dolu do komentárov. Budem rada ak sa so mnou podelíte o váš názor. Dúfam ,že sa vám dnešný článok páčil. Teším sa na vás opäť pri ďalších ,dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D

4 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

Dlho uvažujem o tejto knihe či si ju kúpiť alebo nie a teraz som sa definitívne rozhodla pre áno :D

Martina Karasová povedal(a)...

Super ;)

Anonymný povedal(a)...

Prečítala som super kniha. Ale neviete kedy budú ostatné časti v slovenčine?
Prečítam aj po česky ale lepšie po slovensky. Ak viete napíšte.;-D

Martina Karasová povedal(a)...

2.4. by mal výjsť 2.diel (Zrada). :)