pondelok 20. novembra 2017

Kráľova klietka

Ahojte :D :D
Milí knihomoli, vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás recenziu na novinku od vydavateľstva Motýľ  a to je 3. diel zo série Červená kráľovná s názvom Kráľova klietka od Victorie Aveyard. Na knihu som sa tešila už dlho. A konečne prišla tá chvíľa ,keď sa mi dostala do rúk. Dočítala som ju včera. A v tomto článku by som sa k nej chcela trošku vyjadriť.                                          
,,Svet rozdelený krvou."
    ,,Všetko zhorí."

Názov knihy : Kráľova klietka
Originálny názov : King´s Cage
Autor : Victoria Aveyard
Jazyk : slovenský
Séria : Červená kráľovná
Diel v poradí : tretí
Nasledujúci diel : War Storm
Vydavateľstvo : Motýľ
Počet strán : 448
Rozmer : 140×205 mm
Väzba : pevná s prebalom
Vekové odporúčanie : 15+
♛♛♛
Mare Barrow je väzenkyňou, bezmocnou bez svojho blesku, mučenou svojimi fatálnymi chybami. Žije z milosti muža, ktorého kedysi milovala, muža stvoreného z klamstiev a zrady. Teraz už kráľ Maven Calore pokračuje v spriadaní temných sietí svojej mŕtvej matky, aby udržal kontrolu nad krajinou a svojou väzenkyňou. Skupina tých, ktorí patria k novej krvi, a červených pokračuje v organizácii, trénovaní a rozširovaní sa. Pripravujú sa na vojnu. A Cal, princ vo vyhnanstve, bude bojovať o srdce Mare. Tentoraz nedovolí, aby ho čokoľvek zastavilo. Je rozhodnutý vyhrať.
♛♛♛
Hl. hrdinkou tohto dychberúceho príbehu je Mare Barrow (Bleskové dievčatko). Dievča ,ktoré stráca svoju iskru. Bola odhodlaná bojovať a padla. Obetovala sa pre rodinu a teraz žije uväznená v paláci alebo teda klietke kráľa Mavena Calorea ,ktorého kedysi milovala. Pokúša sa újsť ale nedarí sa jej. Je obklopená samými klamstvami, zradami a intrigami. Maven je odhodlaný za každú cenu Mare udržať vo svojej klietke. Cal, (Marina láska) pracuje pre Šarlátovú gardu a spolu sa  snažia zvrhnúť Mavena z trónu. Cal je taktiež odhodlaný Mare zachrániť. Je ochotný pre to obetovať všetko. Podarí sa mu to ? Mare neustále zožiera smrť jej brata Shadea, snaží sa to prekonať, nemyslieť na to, ale nejde to. Staré rany sa nedajú zahojiť a bohužiaľ pribúdajú aj nové. Naša Mare má neustále veľa prekážok na ceste za jej šťastím. Raz vstane a potom padne. Musí sa pozerať na muža ,ktorého z duše nenávidí. Musí sa pozerať na muža ,ktorý stojí za vraždou jej brata. Je spútaná okovami z Tichého kameňa, ktorý jej berie jej blesky. Mučia ju. Nie však tak fyzicky ako psychicky. Nič nie je také ako sa zdá. Marina dôvera v ľuďoch slabne. Zrazu nevie čomu akomu má veriť. Rany minulosti si berú svoju daň. Vojna medzi Červenými  a Striebornými pokračuje. Kto vyhrá ? To sa ešte nedozvieme. Čo s nimi bude ? Čo bude s Mare ? Aké prekážky na ňu ešte čakajú ? To sa môžete dozvedieť jedine v Kráľovej klietke.
♛♛♛
Na knihu som dlho čakala. A rozhodne ma nesklamala. Niektoré momenty mi doslova vyrážali dych. Na konci knihy som mala pocit ,že mi pukne srdce. Hlavným dôvodom bola srdcervúca scéna na konci (teda pre mňa srdcervúca) a ďalším dôvodom to ,že sa to skončilo strašne napínavo a ja si teraz nebudem môcť prečítať 4. diel. Ten len v agličtine výjde budúci rok a kým výjde v slovenčine ,tak to ešte chvíľu potrvá. Mňa z tej Victorie raz porazí. Ona to podľa môjho názoru vždy takto napínavo ukončí. Kniha je ale skvelá. Nabitá klamstvami, zradami, intrigami, nebezpečenstvom, chamtivosťou ale aj láskou. Napínavý a zdrvujúci dej ma vtiahol do svojho vnútra a nepustil. Asi tak polku knihy som sa nad tou knihou pokyvkávala v očakávaní toho ,čo sa zase stane. Neviem ako vy ale ja mám túto sériu veľmi rada a už sa veľmi teším na ďalší diel. Zbožňujem námet, postavy aj štýl písania autorky. Takže vám ju môžem len odporučiť, taktiež aj celú sériu.

Knižný trailer :

♛♛♛
                                                                Hodnotenie :
                                                                
                                                                Odporúčam ? : ÁNO, bez váhania.
                                                               Cena : 11,92€ (v Panta Rhei)
                                                           Objednať môžete tu.
                                                               ♛♛♛
Tak toto je ľudkovia moji z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Ja sa na vás teším opäť pri ďalšom. Čítal už niekto z vás túto knihu alebo ostatné diely zo série ? Pokiaľ áno ,tak ako sa vám páčila/i. A pokiaľ nie, chystáte sa ? Môžete dať vedieť dolu do komentárov. Ďakujem za váš čas. Ahojte :D :D
Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: