pondelok 27. novembra 2017

Růže a dýka

Ahojte :D :D
Ľudkovia moji, vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás recenziu ku knihe Růže a dýka (2. a posledný diel zo série Pomsta a rozbřesk) ,ktorú som v piatok dočítala. A v tomto článku vám prezradím ako sa mi táto kráska páčila. 

Názov knihy : Růže a dýka
Originálny názov : The Rose and the Dagger
Autor : Renée Ahdieh
Jazyk : český
Séria : Pomsta a rozbřesk
Diel v poradí : druhý a posledný 
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 424
Rozmer : 130×200 mm
Väzba : pevná
Vekové odporúčanie : 12+

Jsem obklopená ze všech stran pouští. Jsem vězeň písku a slunce. A už nemůžu věřit ani své rodině. Chorásán se ocitl na pokraji války a Šeherezáda kvůli temné kletbě opustila královský palác a i svou lásku, Chálida. Vrátila se ke své rodině a do bezpečí. Brzy ale zjistí, že už nemůže věřit ani svým přátelům a že ji vězní lidé, které miluje. Dokáže najít způsob, jak se vzepřít hrozivé kletbě a neztratit svou velkou lásku? A je vůbec možné zabránit tomu, aby umírali další nevinní?

Po búrke ,ktorá vypukla v Rej odišla Šeherezáda s Tárikom a Ráhimom do jedného  tábora v púšti. Šeherezádin otec je v horšom zdravotnom stave. Šází by sa najradšej vrátila k Chálidovi ,pretože jej veľmi chýba a nedokáže bez neho žiť. Avšak, nemože tak urobiť skôr kým nepomôže svojmu otcovi a nezlomí kliatbu ,ktorá leží na Chálidových pleciach aby mohli byť spolu. Je obklopená samými nepriateľmi. Nevie komu môže veriť ,pretože zrada číha všade. Dozvedá sa rôzne tajomstvá. Medzi ňou a Tárikom je to dosť napäté. Tárik nedokáže prehrýzť ,že Šeherezáda sa zamilovala do Chálida. A môže ho to dostať dostavu ,keď vykoná niečo naozaj veľmi hlúpe. Šeherezáda pôjde prosiť o pomoc s kliatbou Musu Zaragozu, Chálidovho bývalého učiteľa. Nájde spôsob ako kliatbu prelomiť a okrem toho zistí ,že po svojom otcovi zdedila magické schopnosti a stretne niekoho ,kto jej môže pomôcť naučiť sa ich ovládať. Snaží sa prelomiť tú klietbu ale kvôli tomu musí urobiť niečo ,čo môže pokaziť jej vzťah s otcom. Pomoc jej prisľúbi jej sestra Írsa (ktorá pomaličky dospieva a vylieza zo svojej ulity). Ale hlavnú rolu v zrušení kliatby má samozrejme  Chálid. Podarí sa im navzdory všetkým prekážkam zlomiť kliatbu ? Tehotná Despina odíde aj s Rádžputom a s Chálidovým dovolením. Ďžalálovi to zlomí srdce. A tak si jeho priateľstvo  s Chálidom prechádza skúškou. Všade číha nebezpečenstvo  a zrady. Blíži sa vojna. A nič už nemusí byť tak ako predtým.

Úžasné finále tejto dilógie ,ktoré dokáže zanechať v čitateľovi stopy. Kniha je nabitá tajomstvami, zradami, intrigami, nebezpečenstvom a nemôže chýbať romantika. Príbehy našich hrdinov sa rozvíjajú. Čakajú ich ťažké skúšky. Koniec knihy sa mi veľmi páčil. Ten bol naozaj nabitý emóciami a veľmi krásny. Pomsta a rozbřesk si ma získala. Zamilovala som si postavy a celý príbeh. Z postáv hlavne moju milovaná Šeherezádu ,ktorá mi bude chýbať a ,na ktorú budem spomínať vždy len s úsmevom na perách. Naša Šází je totižto plná temperamentu, tvrdohlavá, zábavná a oddaná. Chálid a Šází sa zapísali medzi moje najobľúbenejšie páry. Knihu som síce čítala 3 dni ale mala som pocit ,že mi kniha veľmi rýchlo ubehla. Začala som čítať a ani som sa nenazdala a bola som na konci. Kniha sa mi veľmi páčila a rovnako aj predošlý diel. Možno by som si v budúcnosti urobila rereading. Pretože táto séria sa mi veľmi páčila. Bola pekne napísaná. Súcítila som s postavami. Smiala som sa s nimi. A boli tam aj momenty ,keď mi pukalo srdce ,tak ako im až som mala chuť plakať. Za mňa je táto séria úplne top. Odporúčam všetkým ,ktorí majú radi romantiku a fantasy. Toto je proste must have.

Hodnotenie : 
Odporúčam ? : ÁNO
Cena : 13,77€ (v Martinuse)
Objednať môžete tu.
Tak toto je z dnešného článku všetko. Dúfam ,že sa vám páčil. Čítal už niekto z vás sériu Pomstu a rozbřesk alebo sa chystáte ? Pokiaľ ste čítali ,tak ako sa vám páčila ? Môžete dať vedieť dolu do komentárov. Ja sa na vás teším opäť pri ďalšom článku. Dovtedy sa majte pekne a čítajte. Ahojte :D :D

Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: