streda 4. júla 2018

RECENZIA: Stříbrná labuť (Amo Jones)


Milí knihomoli,
vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás recenziu na Stříbrnú labuť od autorky Amo Jones. Čítali ste Papierovú princeznú? Alebo ste o nej aspoň počuli? Ak áno, tak táto kniha je ako drsnejšia a temnejšia sestra Papierovej princeznej. Pokiaľ vás to zaujalo, tak určite pokračujte v čítaní. 

PS: Vopred sa ospravedlňujem za dĺžku recenzie. ,,Troška" som sa rozkecala. 😁
✥✥✥
Názov knihy: Stříbrná labuť
Originálny názov: The Silver Swan
Autor: Amo Jones
Jazyk: český
Séria: Elitní klub králů
Diel v poradí: prvý
Nasledujúci diel: Polámaná loutka
Vydavateľstvo: Baronet
Počet strán: 288
Väzba: pevná s prebalom
Rok vydania: 2018

✥✥✥
Anotácia: Madison Montgomeryová pochází z bohaté a vlivné rodiny, když ale její matka spáchá ten nejhorší zločin, Madison musí žít po zbytek svých dní s pošpiněným jménem. Doufá, že na soukromé Akademii Riverside v Hamptons začne s čistým štítem. Jenže nepočítala s desítkou drsných hochů, kteří škole vládnou. Když Madison upoutá pozornost jejich vůdce Bishopa Hayese, odkryje se jí zcela nový svět, o němž neměla sebemenší tušení. Svět, který začíná a končí u Elitního klubu králů, jí převrátí život naruby. Zaplavují ji tajemství a odhalují se rodinné lži. Ani sama Madison neví, co je vlastně zač.
✥✥✥
Madison Montgomeryová je tvrdohlavé, drzé a vtipné dievča z bohatej rodiny. S jej otcom sa neustále niekam sťahujú a teraz sa sťahujú do Hamptons. Matka Madison spáchala samovraždu s brokovnicou, ktorá patrila Madison a odvtedy nehrozí, že by Madison mohla žiť normálny život. Všade kam sa pohne počuje, ako si o nej ľudia šepkajú. Nájde sa len zopár ľudí, ktorí je neodsudzujú kvôli tomu aké priezvisko musí nosiť. Jej život nie je ľahký a neuľahčuje jej to ani to, že získa otravného nevlastného súrodenca Natea a pozornosť členov Elitného klubu kráľov. Padne do oka Bishopa Hayesa. Ak si myslela, že jej život nemôže byť horší, tak sa mýlila. Stať sa hračkou nejakého psychopatického klubu nie je bohviečo. 

Táto kniha bola fakt neskutočná. Nevedela som sa od nej odtrhnúť, čo je hneď prvá spoločná črta s Papierovou princeznou, druhou by boli drsní chalani, ktorí vás budú privádzať do šialenstva. Príbeh ja napísaný formou ja-rozprávania. Dej je plynulý, dynamický, dramatický, sem tam desivý a aj erotiku tu nájdete, čo je ďalšia vec spoločná s Papierovou princeznou, no tu je to drsnejšie. Na hlavnej hrdinke Madison ma najviac bavila jej neskrotnosť a to, že aj v tých situáciach, keď sa bojíte niečo povedať, ona prehovorí a keď sa tak stane, tak to stojí za to. Páčil sa mi aj jej koníček, čo bolo strieľanie z pušky. Madison sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie postavy. Dúfam, že si to u mňa v ďalších dieloch nepokašle. Bishop je rovnako ako Reed Royal drsný, príťažlivý chalan z bohatej rodiny, no keď tak nad tým zauvažujem, tak je ešte drsnejší ako Reed. Z neho a jeho bandy človeku dokážu naskákať zimomriavky. Veľmi sympatické mi tu z postáv tiež boli Madisonine  kamarátky Tatum a Tillie, ktoré spestrili príbeh. Obľúbila som si aj Natea, aj keď u neho to bolo tak, že niekedy som ho úplne zbožňovala a inokedy by som mu najradšej s niečím strelila po hlave. V celej knihe vládla temná, drsná, tajomná, občas desivá atmosféra, no napriek tomu autorka píše tak, že som sa s istotou väčšinu knihy aj nasmiala. V tejto knihe na večierkoch nechýba chľast, drogy a sex. Každú stranu z tejto knihy som doslova hltala a z konca som sa spamätávala asi dva dni, no koniec bol napísaný aj trošku zmäteným a chaotickým spôsobom. Neviem, či to tak autorka mala v pláne, alebo jej to nevyšlo, no dúfam, že v ďalšom dieli ten koniec viac objasní. Na druhý diel sa už veľmi teším. Som zvedavá, čo si autorka v ňom pripravila pre nás čitateľov.

 Ak máte radi sladké zamilované knihy, tak si myslím, že vám táto kniha až tak nesadne, to už skôr Papierová princezná. No pokiaľ máte radi knihy s temnejšou tématikou, tak toto by vás mohlo zaujať. Hovorím to aj preto, lebo v tejto knihe prichádza najprv vášeň až potom láska, frázu: ,,Milujem ťa," som tu nevidela ani jedenkrát. Papierová princezná sa mi veľmi páčila, no do Stříbrnej labute som sa zamilovala. Dúfam, že po ďalších dieloch nebudem ľutovať svoje slová.  
✥✥✥
Hodnotenie: 4,5⭐/5⭐ (pol ⭐ dole za ten zmätenejší koniec
Odporúčam?: ÁNO
Cena: 13,11€
✥✥✥
Ľudkovia, toto je z tohto článku už všetko. Čítali ste už túto knihu? Ak nie, chystáte sa? Ak ste ju už čítali, tak do komentárov môžete napísať váš názor na ňu. Ja sa s vami už lúčim a prajem vám pekný letný deň. 😉😁

Martina Karasová, Milujeme knihyŽiadne komentáre: