piatok 29. septembra 2017

Sníh nebo popel

Ahojte :D :D
Milí čitatelia, vítam vás pri novom článku. Témou článku je recenzia na knihu Sníh nebo popel, ktorú som pred nedávnom prečítala. A dnes sa s vami chcem podeliť o môj názor. 

Názov knihy : Sníh nebo popel
Originálny názov : Snow like Ashes
Autor : Sara Raasch
Jazyk : český
Séria : Sníh nebo popel
Diel v poradí : prvý
Nasledujúci diel : Ice Like Fire
Vydavateľstvo : CooBoo
Počet strán : 296
Rozmer : 145×205 mm
Väzba : pevná s prebalom
Vekové odporúčanie : 12+
❆❆❆
Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.
❆❆❆
Meira, hl. hrdinka príbehu je bojovníčkou, odhodlanou bojovať za svoju zem, ktorú Zimania stratili a túžia ju získať späť. 21 ich utieklo a 8 prežilo. 8 Zimanov. Meira je jednou z nich. Neustále sa snaží dokazovať ,že je pripravená urobiť čokoľvek a aby pomohla svojmu ľudu. Ale nič nie je také, ako to vypadá. Dosť často sa jej stáva ,že ju podceňujú. Ale ona je neskrotiteľná a tvrdohlavá. Neustále sa snaží prekonávať prekážky ,ktoré sa jej hrnú do cesty. Nakoniec sa jej podarí získať súhlas od Sira (muža ,ktorý ju vychovával namiesto jej rodičov spolu s budúcim následníkom Zimanského trónu Matherom ,do ktorého je zamilovaná a ,ktorý jej zároveň zlomí srdce). Vydá sa hľadať medailón po poslednej kráľovnej a aj sa jej to podarí. Ale prinesie to so sebou aj nejaké tie komplikácie ,s ktorými sa musí vysporiadať. Je donútená k sobášu v prospech svojej krajiny ,po ktorom netúži. Nechce sedieť so založenými rukami a nič nerobiť a vziať si niekoho koho ledva pozná. Je predsa bojovníčka. Jej postavenie je na bojisku. Neskôr sa ale s týmto zväzkom s princom Theronom ,ktorého si má vziať, vyrovná. Do konca sa začne do neho zamilovávať. Je odhodlaná svojej zemi pomôcť. Na ceste za oslobodením svojej zeme si uvedomí mnoho vecí, dozvie sa množstvo tajomstiev a dospeje k viacerým rozhodnutiam.  Ako sa vyvinie život Meiry a osud jej národa ? 
❆❆❆
Do knihy som sa začítala pomerne rýchlo. Prostredie knihy mi sadlo, celkom som si ho obľúbila. Z postáv som si obľúbila Meiru a Therona. Meirina povaha mi sadla a Therona som si veľmi zamilovala. Je to správny chlapák. Dej ma zaujal. Knihu som prečítala za 1 deň. Oddýchla som si pri nej a občas sa aj zasmiala. Od stredu knihy ,keď sa dej rozbehol som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Už sa určite teším na 2.diel. Ale ak by som knihu mala porovnať s knihou Trón zo skla od Sarah J. Maas (niektorým sa zdá ,že sa podobajú) ,tak Trón zo skla by určite vyhral, pretože má premyslenejší dej a lepšie postavy. Ale ani tejto knihe nič nechýba. Veľmi sa mi páčila. A myslím ,že pre každého milovníka fantasy, sci-fi žánru je to celkom parádna oddychovka. A veľké plus je obálka ,ktorá je nádherná. Ja sa nad ňou neustále rozplývam. Už len to je dôvod prečo by nemala chýbať vo vašej knižnici. 
Hodnotenie : 

Odporúčam ? : Áno
Cena : 11,39 € (v Martinuse)
Objednávajte tu.
❆❆❆
Tak toto je z dnešnej recenzie všetko. Dúfam ,že sa vám páčila. Čítali ste už túto knihu ? Aký je výš názor ? Ak nie, chystáte sa ? Dajte mi vedieť dolu do komentárov. Ja sa na vás teším opäť nabudúce. Dovtedy sa majte pekne. Prajem pekný víkend. Ahojte :D :D


Žiadne komentáre: