sobota 23. septembra 2017

Plamen v temnotě

Ahojte :D :D
Už som tu zas pretože tu mám pre vás ešte jednu recenziu k čerstvej novinke, ktorá vyšla 19. septembra. Na túto knihu som čakala rok. Nebudem vás ďalej napínať. Je to české vydanie druhého dielu zo série Iskra v popole s názvom Plamen v temnotě. A opäť som sa s vami chcela podeliť o emócie, ktoré vo mne táto kniha zanechala

Názov knihy : Plamen v temnotě (v č.j.)
Originálny názov : A Torch Against the Night
Autor : Sabaa Tahir
Jazyk : český
Séria : Iskra v popole
Diel v poradí : druhý
Nasledujúci diel : A Reaper at the Gates
Vydavateľstvo : Host
Počet strán : 472
Rozmer : 145×212 mm
Väzba : pevná s prebalom
Vekové odporúčanie : 15+ (podľa mňa)

,,Ty jsi plamen v temnotě, pokud máš odvahu hořet.´´
☀☀☀
Po čtvrté zkoušce, při níž došlo k nečekaným událostem, se imperiální vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří opustili Serru a vypravili se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria.Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je pevně rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance získat svobodu.Temné síly, lidské i ty nadpřirozené, však pracují proti nim. Elias a Laia musejí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstili nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou velitelku, sadistického dozorce, který vládne kaufskému vězení, a — což je nejbolestivější — také Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, jež nyní zastává funkci císařova Krkavce.Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí láme srdce: jejím úkolem je najít zrádce Eliase a zabít ho.
☀☀☀

Laia zachránila Eliáša pred smrťou a teraz spolu utekajú zachrániť Darina. Do cesty sa im stavia mnoho prekážok. Veliteľka, Eliášova matka si na Eliáša pripraví poriadnu lesť. Kým sa oni snažia čím skôr utiecť do Kaufského väzenia aby mohli zachrániť Darina, Helena stojí pred ťažkým rozhodnutím : Impérium a rodina alebo jej dlhoročný, najlepší priateľ Eliáš ?
 Ako Krkavec však nemá na vybranú. Spolu s jej Čiernou hliadkou sa snažia dolapiť Eliáša. Popri tomu však musí čeliť Markusovej krutosti a veliteľkiným  intrigám. Eliáš umiera, pomaly ale umiera a nemôže s tým nič urobiť. Preto sa snaží zo všetkých síl pomôcť Laii so záchranou jej brata. Myslí si ,že ak jej nechce ešte viac ublížiť ,tak musí vyraziť na cestu sám. Nechá ju v bezpečí, u Keenana ,ktorý sa k nim pripojil aj s Izzi. Veliteľka začína podnikať rázne kroky na vyvražďovanie učencov ,v ktorom sa jej darí. Nebezpečenstvo číha všade aj tam kde by ste ho nečakali. Zrada a intrigy číhajú všade. Ľudská krutosť nemá hraníc. No ani jeden z našich hrdinov sa nevzdáva a aj napriek všetkému usilovne bojujú. Laia spolu s domorodým kmeňom na čele so zaldarou Afyou Ara-Nur, Keenanom a Izzi putujú do Kaufského väzenia. No nastanú komplíkácie kvôli ,ktorým sa rozdelia až kým neostane iba Laia a Keenan a nekoniec len Laia, ktorá to nevzdáva. Lenže teraz do väzenia neprichádza zachrániť len Darina... Helena taktiež čelí rôznym problémom, ktoré je odhodlaná ako Krkavec vyriešiť. Podarí sa jej to ? Zachránia Laia a Eliáš Darina ? Čo sa stane s Eliášom ? A čo bude s učencami ?
☀☀☀  
Keď som dočítala prvý diel nevedela som prestať myslieť na to, ako bude tento príbeh pokračovať. O tejto knihe sa mi dokonca aj snívalo a musela som si ju potom prečítať ešte raz. Táto kniha ma vtedy úplne opantala a vyše roka som netrpezlivo čakala na druhý diel. Preto som sa rozplývala od šťastia ,keď som konečne mohla držať v rukách druhý diel ,ktorý ma rozhodne nesklamal. Naopak splnil moje očakávania. Na túto knihu sa takú dobu určite oplatilo čakať. Teraz sa zase neviem dočkať tretieho dielu ,ktorý by mal výjsť v a.j. niekedy v marci budúceho roku. Čo musím určite pochváliť pri druhom diely je určite obálka kniha, ktorá je prenádherná. Celý čas som sa nad ňou rozplývala. A obsah to ani nehovorím. Táto kniha je fantastická. Vyvíjanie deja, to napätie ,v ktorom ma vedela držať autorka je perfektné. Dej je premyslený a nabitý napätím, zradami, intrigami, obetami, oddanosťou ale aj láskou. Laii a Eliášovi fandím už od prvého dielu, preto dúfam ,že ma autorka nesklame a v ďalších knihách im dá šťastný koniec. Z postáv som si veľmi obľúbila : Laiu, Eliáša, Helenu a Afyu Ara-Nur. Z knihy mám celkovo obrovskú radosť. Veľmi mi spríjemnila chvíle voľna. 
Hodnotenie :
Odporúčanie : rozhodne áno
Cena : 14,60 € (v Martinuse)
Objednávajte tu.
☀☀☀
Takže toto je už na dnes všetko. Ja sa s vami lúčim. Dúfam ,že sa vám recenzia páčila. Čítali ste úž túto knihu alebo jej predošlý diel ? Ak nie, chystáte sa ? Ja vám ju môžem len odporučiť. Fantastické dielo. Prajem vám príjemný zvyšok dnešného dňa. Užite si ho a oddýchnite si. Teším sa na vás opäť nabudúce, dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D 

Žiadne komentáre: