utorok 22. augusta 2017

Novinky zo sveta kníh


Ahojte :D :D
Milovníci kníh, vítam vás pri novom článku ,ktorého témou sú po dlhej, veľmi dlhej dobe konečne Novinky zo sveta kníh. V dnešných novinkách by som vám chcela predstaviť 4 novinky, ktoré už vyšli alebo ešte len výjdu. Mňa zaujali a niektoré z nich mám už vo svojom Wishliste a rada sa s vami o ne podelím. Tento mesiac tých noviniek nie je tak moc ale budúci mesiac sa môžete tešiť na hromadu skvelých nových titulov, to vám môžem zaručiť. Ale o tom bude zase článok nabudúce. Poďme sa venovať tomu čo je teraz : 

1. Čo koho do toho je jednou z noviniek ,na ktoré som natrafila a celkom ma zaujala, už vyšla takže si ju už môžete objednať. Je to romantický príbeh o prekonávaní prekážok (teda aspoň tak som to pochopila podľa obsahu). Vypadá zaujímavo. Obsah : Keď v jedno obyčajné školské ráno vojde do triedy čokoládový mulat, všetky baby razom spozornejú. Asi najviac však očarí mladú, neskúsenú Simonu. Ben sa totiž nepodobá na nikoho, koho doteraz stretla. Očarí ju svojím úsmevom, slovami, ktoré hovorí, i hudbou, ktorú robí. Má skrátka všetko, o čom si ona sama zakázala snívať. Tak sa začína citlivý a pritom napínavý príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa neodlišujú len farbou pokožky, ale aj svojimi snami a pohľadom na svet okolo seba. Vďaka hre osudu začnú prežívať neobyčajný vzťah, na ktorý ich najbližšie okolie nie je pripravené. Ale sú naň pripravení aj oni sami? Ich čiernobiela láska sa každý deň potáca v neprikrášlenej realite, zbiera údery pod pás, padá na kolená, aby sa znova a znova odvážne postavila na nohy. Musí ale nevyhnutne vyústiť do zlého konca? Šestnásťročný človek predsa ešte nevie, čo naozaj chce. Má však právo snívať, zamilovať sa aj robiť chyby. Tak čo koho do toho? 
Objednať si ju  môžete tu .

2. Sníh nebo popel je jednou z mnohých zaujímavých českých noviniek. Vychádza o 6 dní. Tento titul mám zaradený vo Wishliste a rozhodne sa naň chystám, vypadá fakt mega dobre či už obsahom alebo obálkou. Neskutočne sa na tento titul teším. Obsah : Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou. 

PS: Obsah je v č.j. ale to sa dá prežiť. Či táto kniha výjde v s.j. nemám páru ale tento rok to určite nebude (aspoň myslím). Ale takým nedočkavcom ako som ja, to vadiť nebude a prečítajú si to aj v č.j. Myslím ,že táto kniha by celkom za to stála. 
Predobjednať môžete tu.

3. Falošný bozk je ďalšou knihou ,ktorá vypadá mega dobre či už na pohľad alebo obsahom. Na túto knihu sa taktiež veľmi teším a rozhodne mám v pláne si ju prečítať. Kedy ale ešte neviem. Vychádza o 3 dni.Obsah : Kráľovstvo Morrighan je plné tradícií a príbehov o dávnom svete. Princezná Lia ich však neznáša. Svadba s niekým, koho nikdy predtým nestretla? Pre zaistenie politického spojenectva? Má všetkého po krk. A tak v deň svadby utečie a usadí sa vo vzdialenej dedine. Tam sa zoznámi s dvoma záhadnými príťažlivými cudzincami – princom, ktorého si mala vziať, a vrahom s úlohou zabiť ju. Obklopená tajomstvami a lžami Lia odhalí skutočnosti, ktoré otrasú jej životom.
Predobjednať môžete tu 4. Ledová krev je českou novinkou, ktorá vyšla pred nedávnom a taktiež vypadá brutálne. Na túto knihu sa taktiež teším a taktiež je v mojich čitateľských plánoch. Myslím ,že by mohla zaujať aj vás. Obsah : Říká se, že protiklady se přitahují. Někdy to ale neplatí! Ruby, která vládne ohni, žije v krutém ledovém světě. Když je její matka zavražděna, přidá se k rebelům, aby jim pomohla zastavit šíleného Krále ledu. Než se zapojí do boje, je zajata a donucena bojovat v turnaji proti nejlepším ledovým bojovníkům. Jeden z nich jí ale není lhostejný. Oheň a led jsou nepřátelé na život a na smrt, společně však můžou vytvořit sílu, která vše změní. 
Nuž čo hovoríte ? Podľa mňa vypadá super. Ak chcete ,tak objednať si ju môžete tu .
Tak toto sú novinky ,na ktoré sa teším ja a možno aj vy. Za zmienku určite stoja. Vypadajú veľmi pekne. Zo všetkých ma najviac zaujala ... ja ani neviem ... vypadá to tak ,že ma zaujali všetky na rovnako a neviem si z nich vybrať. A čo vy ? Zaujala vás niektorá z nich ? Ak áno tak dajte vedieť do komentárov, ktorá to je. No tých noviniek nie je moc ale garantujem ,že bud. mesiac ich bude toľko ,že to budem musieť možno rozdeliť aj na 2 časti.  Nuž ja sa s vami už lúčim. Dúfam ,že sa vám článok páčil. Teším sa na vás opäť na budúce a dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D  

Žiadne komentáre: