sobota 19. augusta 2017

Nástroje smrteľníkov časť 1.


Ahojte :D :D 
Milovníci kníh, vítam vás pri novom článku. Dnes mám pre vás novú recenziu k prvým 3 dielom zo série Nástroje smrteľníkov , ktoré som prečítala asi pred týždňom a rada sa s vami podelím o môj názor  a pocity ,ktoré vo mne tieto knihy zanechali.

Nástroje smrteľníkov

1.diel

,,Tieňolovci: Vyzeráme v čiernom lepšie ako vdovy našich nepriateľov od roku 1234.''

Názov knihy: Mesto kostí 
Originálny názov : City of Bones
Autor : Cassandra Clare
Séria : Nástroje smrteľníkov
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 448
Rozmery : 130×210 mm
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2.vydanie (2016), 1.vydanie (2012)
Vekové odporúčanie : 15+
Obsah : Pätnásťročná Clary Freyová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. Ale prečo majú démoni záujem o Clary a jej mamu? A prečo Clary ako jediná vidí Tieňolovcov a svet démonov?
Bližší obsah : Clary Frey má len 15 rokov ,keď sa jej život obráti hore nohami. Zo sveta ,v ktorom si pohodlne žije so svojím naj komošom Simonom, svojou mamou, mamininým naj kamarátom Lukeom sa stane svet plný nebezpečenstiev a nástrah, kde na každom rohu striehnu démoni, upíri, vlkolaci, bosoráci a víly. Jeden deň si žije ako normálna tínedžerka a na ďalší deň je svedkom vraždy v nočnom klube spáchanej ďalšími tínedžermi, zistí ,že je jednou z nich ,že je tieňolovkyňou, že jej mama celý život klamala a mazala pamäť, že jej mamu uniesli a dostať ju späť môže len vďaka čaši smrteľníkov ,ktorú jej mama celý život skrývala pred skutočným otcom Clary ,ktorý s ním má nekalé úmysly. A jediný kto ten pohár dokáže nájsť je Clary. Vďaka tejto misii spozná tajomného Jacea ,s ktorým si hneď padnú do oka a zamilujú sa do seba ale všetko to má jeden háčik zvaný Valentine. Clary odhodlaná nájsť matku spozná nových priateľov a nepriateľov, objaví nový svet ,ktorý sa jej otvára (Tieňosvet), v ktorom je nefilkou. Ako sa Clarin život bude ďalej vyvíjať sa dozviete jedine v knihe Mesto kostí a v ďalších pokračovaniach.

2.diel

,,Osud nie je nikdy spravodlivý. Unáša ťa oveľa silnejší prúd, než si sám. Bojuj proti nemu, a utopíš sa nielen ty, ale aj všetci, čo ťa chcú zachrániť. Plávaj s ním a prežiješ.''

Názov knihy : Mesto popola 
Originálny názov : City of Ashes
Autor : Cassandra Clare
Séria : Nástroje smrteľmíkov
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 416
Rozmery : 130×210 mm
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2.vydanie (2016), 1.vydanie (2013)
Vekové odporúčanie : 15+
Obsah : Clary si želá, aby sa jej život vrátil do normálnych koľají. Ale čo je normálne, keď je Tieňolovkyňou vraždiacou démonov, jej mama leží v kóme vyvolanej čarami a zrazu všade naokolo vidí Dolnosveťanov, ako sú vlkolaci, upíri či víly? Keby nechala tento svet za sebou, mohla by sa venovať svojmu skutočnému priateľovi Simonovi. Tieňolovci sa jej však nechcú vzdať – hlavne jej nádherne neznesiteľný brat Jace. Aby Clary zachránila svoju mamu, musí sa spojiť s nebezpečným Tieňolovcom Valentinom, ktorý je pravdepodobne šialený, určite nebezpečný a navyše je to jej otec.V New Yorku sa však dejú zvláštne veci. Niekto vraždí deti Dolnosveťanov. Je aj za týmto Valentine? A ak áno, o čo mu vlastne ide? Keď zmizne aj druhý z Nástrojov smrteľníkov – Meč smrteľníkov – prichádza desivá Inkvizítorka, aby si posvietila na Jacea. Ako ho má Clary zachrániť?
Bližší obsah : Clary je späť, mamu sa jej podarilo získať späť akurát ,že jej mama leží v kóme spôsobenej čarami ,z ktorej ju Clary nedokáže prebudiť ale čakajú na ňu ešte oveľa horšie veci. Jace ,do ktorého je bláznivo zamilovaná je údajne jej bratom, z jej najlepšieho kamaráta Simona sa stane upír, chvíľu budú spolu tvoriť  pár ale potom to medzi nimi stroskotá a ich vzťah je zrazu na vážkach a aby toho nebolo málo tak niekto začne zabíjať Dolnosveťanov a sať z nich krv. Clary stojí pred novými výzvami a objavuje svoje skryté schopnosti . Zrazu už nič nie je normálne a starý život získať späť nemôže.

3.diel

,,Milujem ťa a budem ťa milovať až do smrti, a ak existuje nejaký život aj potom, budem ťa milovať aj potom.''

Názov knihy : Mesto skla
Originálny názov : City of Glass
Autor : Cassandra Clare
Séria : Nástroje smrteľníkov
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 496
Rozmery : 130×210 mm
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2.vydanie (2016), 1.vydanie (2013)
Vekové odporúčanie : 15+
Obsah : Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče. Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoju nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla - ale za akú cenu?Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi. 
Bližší obsah : Clary konečne zistí ako dokáže prebrať svoju matku ale musí kvôli tomu odísť do Idrisu, čo jej neschvaľuje Jace. No napriek všetkým komplikáciam sa Clary podarí odísť do Idrisu aj keď to znepokojí Jacea, Izzy , Aleca, Lukea. Tam pátra po lieku ,ktorý by prebral jej matku a preto pátra po Ragnorovi Fellovi (bosorákovi ,ktorý vytvoril pre jej matku  uspávací lektvar vďaka, ktorému po použití upadla do kómy). To všetko sa ale skomplikuje ,keď zistí ,že Ragnor je mŕtvy a jedinou šancou pre prebratie jej matky je nájdenie mocnej magickej knihy ,ktorú jej avšak môže pomôcť nájsť jedine Jace. s ktorým majú komplikovaný vzťah. No časom sa ukáže ,že zo zakázanej lásky sa stala osudová láska a nedá sa s tým nič robiť. Vojna Tieňolovcov proti Valentinovi sa blíži a Tieňolovci sa budú musieť rozhodnúť ,či do vojny pôjdu sami alebo s Dolnosveťanmi a Clary bude musieť využiť svoj dar. Na Clary sa toho začne sypať z každej strany : prebudenie matky, zhoršujúci vzťah s Jaceom, vojna medzi nefilmi, Dolnosveťanmi a Valentinom, Simon vo väzení a nový tajomný chalan Sebastien ,ktorý to všetko ešte viac zamotá.

Môj názor na túto sériu : Z postáv som si najviac obľúbila Clary, Jacea, Magnusa a Simona. Dej je napínavý, pútavý, dramatický, zalaskovaný, zábavný, akčný. Ja musím povedať ,že všetky 3 diely ma neskutočne ohromili a pobavili. Tieto prvé 3 časti z tejto série boli neskutočne top, obľúbila som si ich hneď od prvej strany a nevedela som sa odtrhnúť od týchto neskutočných kníh. Prečítala som ich všetky za 3 dni. Neskutočne ma bavili a už sa teším na zvyšok série, ktorý mám už objednaný. Rozhodne odporúčam všetkým milovníkom fantasy a sci-fi nadupaných príbehov. Ak hľadáte niečo o láske, priateľstve, nepriateľstve, niečo zábavné  a napínavé ,tak kupujte a čítajte. Je to fakt neskutočné. Zamilovala som si to. 

Cena v kolekcii : 24,18 € 

Zaujímavé info: K prvej knihe vznikol aj film Mesto kostí a k celej sérii sa točí seriál Shadowhunters , ktorý má už 2 série a pred nedávnom v Amerike vyvrcholilo finále druhej série, čo bolo konkrétne minulý pondelok. Ja som pozerala aj film aj seriál a viacej  ma zaujal seriál ale ak mám byť úprimná tak ani jeden z týchto formátov sa nejak zvlášť nepodobá knihám. Tvorcovia filmu  a seriálu sa moc nedržali kníh. Ale viac sa podobá asi film hlavne na prvý diel ako seriál ale postavy mi viac sadli v seriáli a efekty mi tiež prišli lepšie v seriáli. Celkovo seriál som si veľmi obľúbila a páčil sa mi viac ako kniha. A čo vý ? Videli ste seriál alebo film ? Ak áno ,tak ,ktorý formát je podľa vás lepší ?

Trailer k seriálu : 
 Trailer k filmu : 


Hodnotenie : 

Odporúčam : Áno

Tak toto je moje hodnotenie k prvým trom dielom zo série Nástroje smrteľníkov, jednoznačne top. A vy ? Čítali ste tieto knihy ? Ak áno aký je váš názor ? Ja sa s vami už lúčim. Prajem vám pekný zvyšok večera. Vidíme sa opäť nabudúce, dovtedy sa majte pekne. Ahojte .D :D 

Žiadne komentáre: