piatok 9. júna 2017

Na dvore z tŕňov a ruží


Ahojte :D :D
Všetkých vás vítam pri novom článku ,ktorý je po dlhej dobe recenzia. Dnešná recenzia je ku knihe Na dvore z tŕňov a ruží ,ktorá vyšla minulý mesiac. Knihu som už prečítala dávnejšie ale k napísaniu recenzie sa mi podarilo dostať až teraz. 


Na dvore z tŕňov a ruží
Názov knihy : Na dvore z tŕňov a ruží
Originálny názov : A court of thorns and roses
Autor : Sarah J. Maas
Vydavateľstvo : Slovart
Séria : Na dvore z tŕňov a ruží
Diel v poradí : prvý
Rozmery : 130×210 mm
Väzba : mäkká , brožovaná
Počet strán : 424
Vekové odporúčanie : 18+ ( niekde sa udáva aj od 15+ , ja mám 15 a tiež som ju čítala tak kľudne môžete aj vy ak máte 15 )
Autorka série Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží⇛Sarah J. Maas
Opis : Keď devätnásťročná lovkyňa Feyre zabije v lese vlka, na prah jej domu dorazí nebezpečný netvor, ktorý sa dožaduje odplaty. Feyre sa razom ocitá uprostred zákernej čarovnej krajiny, ktorú pozná len z rozprávok a legiend. Až tam zistí, že jej uchvatiteľ nie je žiadny netvor, ale príslušník rasy smrteľne nebezpečných a nesmrteľných férov, ktorí kedysi vládli celému svetu. A volá sa Tamlin. Na jeho panstve si postupne uvedomuje, že ľadová nevraživosť, ktorú k nemu pociťovala, sa premieňa na spaľujúcu vášeň, čo pohlcuje všetky klamstvá a výstrahy o prekrásnom, no nebezpečnom svete férov. Férsku krajinu však zahaľuje prastarý zlovestný tieň. Feyre musí objaviť spôsob, ako ho zastaviť. .. inak má na svedomí Tamlina a celú férsku rasu.
Koho môže kniha zaujať : milovníkov fantasy literatúry a romantikov (čiastočne)
Bližší obsah : Príbeh sa točí okolo mladej lovkyne Feyry ,ktorú život ťažko skúša. Jej rodina padla z priečky bohatstva až k úplnej chudobe. Feyra má len 19 a musí sa starať o otca ,ktorý nedokáže úplne pracovať a o svoje 2 sestry. Robí všetko pre to aby ich uživila. Každý deň chodí do lesa loviť. Raz na to doplatí vlastnou slobodou ,keď zabije príslušníka smrteľne nebezpečnej rasy férov v jeho vlčej podobe. Ako trest je donútená odísť za druhú stranu steny ,kde sa rozpestiera tajomný svet týchto tvorov a žiť tam do konca života. Jej osud padne do rúk mocného Tamlina (najvyššieho lorda z Jarného dvora) . K Tamlinovi najprv cíti obrovskú nenávisť, ktorá však neskôr prerastie v obrovskú spaľujúcu vášeň a oslepujúcu lásku ,pre ktorú je ochotná zaplatiť aj vlastným životom. 
Môj názor : Kniha ma vtiahla do svojho lona od úplného začiatku až tak ,že som nedokázala prestať ju čítať a po jej prečítaní som nevydržala a zakúpila som si a prečítala aj druhý diel v českom jazyku ,ktorý ma nakoniec zaujal ešte oveľa viac ako prvý. Sarah J. Maas opäť nesklamala. Dokonca sa ani neviem rozhodnúť či sa mi od tejto autorky páči viacej séria Trón zo skla alebo Na dvore z tŕňov a ruží. V tomto príbehu ma ako postavy najviac zaujali Feyra , Rhysand , Lucien a Tamlin ( no títo dvaja sa mi ale v druhom dieli aj trošku zhnusili , viacej ale Tamlin ako Lucien ). Knihu vám rozhodne odporúčam. Stojí za vyskúšanie. Tích ,ktorých prvý diel až tak nezaujal , tak určite siahnete po druhej knihe a možno zmeníte názor. Kniha je nabitá napätím, tajomstvami , láskou , šteklivými scénami (ktoré by som sem tam aj ubrala ) ale aj humornými ,ktoré pobavia (hlavne s  Rhysandom , Lucienom a Feyrou). 
Hodnotenie : 
Odporúčam : Áno
Poznámka : Určite treba pochváliť vydavateľstvo Slovart ,ktoré pre túto knihu navrhlo naozaj nádherný obal. Zo všetkých kníh ,ktoré mám má táto kniha najkrajší. Slovart  opäť nesklamal.

Toto je už z dnešnej recenzie všetko dúfam ,že sa vám páčila. Určite sa so mno podeľte o váš názor dole v komentároch a budem rada ak mi napíšete či ste už túto knihu čítali alebo sa chystáte. Chcela by som sa vám ešte ospravedlniť za dlhú neaktivitu na blogu. Sľubujem ,že budem odteraz aktívnejšia. Na leto má veľa plánov aj čiateľských aj blogerských , čoskoro sa o ne s vami podelím v novinkovom článku ,ktorý výjde možno už cez víkend alebo začiatkom bud. týždňa. Ja sa s vami už lúčim a teším sa na vás opäť nabudúce. Dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D 

Žiadne komentáre: