utorok 27. júna 2017

Bezohľadný darebák


Ahojte :D :D 
Milí knihimoli, milé knihomoľky, vítam vás pri novej recenzii ku knihe Bezohľadný darebák. Posledný školský týždeň sa už rozbehol a ja som sa pre vás rozhodla pripraviť novú recenziu.Niektorí z vás  zažívajú týždeň dobrý, úspešný a niektorí naopak zlý, neúspešný ale každý z vás sa môže aspoň na chvíľku odreagovať od týchto teplých, rušných dní a to napr. aj týmto článkom.Dnešná recenzia by mohla nadchnúť najviac milovníkov historických románov ale možno priláka aj milovníkov iných žánrov. Poďme sa spolu pozrieť o čom táto kniha je a aký mám na ňu názor ja.

Bezohľadný darebák

Názov knihy : Bezohľadný darebák
Originálny názov : The Cold-Hearted Rake
Autor : Lisa Kleypas
Vydavateľstvo : Ikar 
Žáner : historický a ľúbostný román
Séria : Osudy rodu Ravenelovcov
Diel v poradí : prvý
Počet strán : 344
Rozmery : 134×208 mm
Väzba : pevná
Rok vydania : 2017
Opis :  Devon Ravenel má povesť nemravníka, ktorého čaru jednoducho nemožno odolať. Nečakane sa stáva dedičom panstva a titulu. Prestížne postavenie v spoločnosti však ide ruka v ruke s nechcenými povinnosťami. Devon sa tak nevyhne zodpovednosti ani viacerým nepríjemným prekvapeniam. Jeho panstvo sa topí v dlhoch a sídlo obývajú tri sestry zosnulého grófa, mladé dámy bez príjmu a vena. Spoločnosť im robí Kathleen, lady Trenearová, krásna mladá vdova. Jej bystrý úsudok a odhodlanie narazia na Devonovu nebezpečnú povahu. Kathleen vie, že zhýralcovi nemôže veriť, no ich vzájomná príťažlivosť sa nedá poprieť. Devon sa zaprisahá, že urobí všetko pre to, aby mu patrila. Kathleen sa márne bráni jeho prefíkanému zvádzaniu. Dokáže si ho udržať od tela a odolá bezočivému darebákovi?
Bližší obsah : Devon Revenel je muž výbušnej povahy ,čo sa v jeho rode dedí z pokolenia na pokolenie. Devonovi po smrti bratranca pripadne jeho panstvo ,ktoré Devon má v pláne predať, pretože sa topí v dlhoch a chátrajúce panstvo by bolo preňho kotvou ,ktorá by ho ťahala ku dnu. No to ale chlapec netuší ,že natrafí na Kathleen Treanearovú (nespútanú ,mudrú, krásnu a spravodlivú ženu a vdovu po jeho zosnulom bratrancovi ,ktorá sa na panstve stará o 3 sestry jej zosnulého manžela) A práve Kathleen bude tá ,ktorá osídli jeho srdce a vpustí doň pocity ,ktoré navždy zmenia jeho sukničkársky život. Devon sa do Kathleen vášnivo zamiluje. Kathleen taktiež ale nechce si ho pripustiť k telu. Veď kto by predsa chcel milovať sukničkára ? Ale láska nakoniec zvíťazí a ona sa ich vzájomným citom a nespútanej vášni neubráni ale naopak, poddá sa im. Ako dopadne tento príbeh lásky sa môžete presvedčiť sami v knihe Bezohľadný darebák.
Môj názor , odporúčanie : Kniha bola napísaná v štýle on-rozprávanie. Dej bol plný lásky, vášne, napätia , ale občas aj hádkami a nad niektorými scénkami som sa proste musela pousmiať. Dej bol podľa mňa úžasne premyslený a pútavý. Zaujal ma od úplného začiatku. Najviac mi prirástla k srdcu postava Kathleen, ktorú som si obľúbila od začiatku pre jej tvrdohlavosť, úprimnosť a temperamentnosť. Knihu rozhodne odporúčam milovníkom historických románov ale aj milovníkom romantiky a nespútanej vášne. Za mňa má táto kniha za 1 , zaujala a pobavila. 
Objednať si ju môžete tu : Panta Rhei , Martinus

Hodnotenie : 

Odporúčam : Áno

Toto je už z dnešnej recenzie všetko dúfam ,že sa vám páčila. Prajem vám príjemný zvyšok týždňa . Ja sa na vás teším opäť pri novom článku a dovtedy sa majte pekne. Názor na článok, knihu mi môžete písať dole do komentárov. Ahojte :D :D 
                                          

Žiadne komentáre: