piatok 17. marca 2017

Recenzie


Ahojte :D :D
Po dlhšej dobe vás konečne vítam u novej recenzie na mojom blogu ku knihe s názvom Zrodená z ohňa od spisovateľky Sarah J. Maas. Poďme na to :

Zrodená z ohňa
Názov knihy : Zrodená z ohňa
Originálny názov : Heir of Fire
Autor : Sarah J. Maas
Séria : Trón zo skla
Diel v poradí : tretí
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 550
Rozmery : 130×210 mm
Hmotnosť : 420 g
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2016
Vekové odporúčania : 15+
Žáner : sci-fi , fantasy
Opis : Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu...

Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách.

Moje okomentovanie príbehu : Príbeh Celaeny Sardothien pokračuje už v tretiom diely úžasnej série Trón zo skla. Celaena je staršia a dospelšia. V tomto diely sa začína konečne odhaľovať pravá totožnosť nájomnej vrahyne z Adarlenu alebo inak povedané Aelin Ashryver Galathynius férskej  dedičky trónu Terrasenu. Celaena prestáva už toľko myslieť len na seba a jej slobodu ale začína si konečne uvedomovať kým je a prijať svoju minulosť aj keď je to dosť náročné. Začne myslieť hlavne na svoj ľud ,ktorému má vládnuť a na konci knihy už bude odhodlaná svoj národ zachrániť a príjmuť tú zodpovednosť ,ktorá jej náloží už od narodenia. Na konci knihy ostane jedna otázka pre čitateľa a to ,či Celaena porazí kráľa Adarlenu a oslobodí svoj ľud a celú Erilley zo spár krutého tyrana. To sa už ale dozvieme jedine vo štvrtom dieli Trónu zo skla v knihe Kráľovná v tieňoch ,ktorá má výjsť 30.júna 2017.
Moje odporúčanie a dojmy : Táto kniha na mňa pôsobila neuveriteľne príjemným dojmom. Autorka opäť nesklamala a vytvorila veľmi zaujímavý a napínavý dej so zaujímavými zvratmi.Veľmi sa mi páči akým spôsobom je kniha písaná. Nemá veľmi dlhé kapitoly a práve preto to je možno lákavajšie na prečítanie.Mne osobne kniha veľmi polichotila , prečítala som ju za 2 dni takže som ju doslova zhltla.  Podľa mňa je úžasná a pre milovníka fantasy , akcie a drámy ako stvorená ale môže zaujať aj fanúšikov sci-fi. Rozhodne vám ju odporúčam , vlastne všetky diely ,pretože všetky sú perfektné a stoja za prečítanie. 
Zakúpiť si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=224523
                                                  Panta Rheihttp://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/zrodena-z-ohna-tron-zo-skla-3.html
Knižný trailer : tentokrát bohužiaľ nie je k dispozícii.
Myšlienka z prednej strany knihy : Kráľovná alebo zradkyňa ?  Zrodená z popola a ohňa nepokľakne pred nikým.
Hodnotenie : 
Toto je už z dnešnej recenzie všetko dúfam ,že sa vám páčila. Budem veľmi vďačná za váš názor ak sa sním podelíte v komentároch pod článkom. Ja vám prajem ešte príjemný zvyšok večera a krásny víkend.Zatiaľ sa majte pekne , teším sa na vás opäť nabudúce.Žiadne komentáre: