sobota 25. marca 2017

Novinky zo sveta kníh


Ahojte :D :D Po dlhej dobe vás konečne vítam u článku Novinky zo sveta kníh. Pohodlne sa usaďte a môžem začať :

1. Novinka : Nová kniha od úžasnej spisovateľky Kiery Cass autorky série Selekcia. Kniha vypadá úžasne. O čom je ? : Oceán zachránil Kahlen pred smrťou. Je to už dávno, no odvtedy mu slúži ako siréna. Svojím spevom láka neznámych do hlbín mora, aby tak splatila dlh. Navzdory tomu, že jej jediné slovo môže zabiť, nedokáže odolať pevnine. Pozoruje ľudí, túži sa s nimi zhovárať, smiať sa a žiť slobodne medzi nimi. Kahlen je odhodlaná „odpykať si trest“ v samote… až kým nestretne okúzľujúceho a starostlivého Akinliho. Zosobňuje všetko, po čom kedy túžila. Nesmie s ním však prehovoriť. Všemožne sa snažia komunikovať, úžasne si rozumejú a ich vzťah rýchlo prerastá do priateľstva. Či chcú, alebo nie, spútava ich láska... Oceán však má svoje pravidlá a žiadna siréna by sa nemala zamilovať do človeka. Kahlen musí Akinliho opustiť. Človek nesmie poznať morský svet sirén. Avšak po rokoch poslušnosti sa Kahlen rozhodne nasledovať hlas svojho srdca.
Objednať si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=258119
                                                Panta Rhei⇛http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/pre-dievcata/sirena.html

2. Novinka : 10.4. vychádza ďalšie sci-fi, fantasy s názvom Netvor je zver od spisovateľky Peternelle van Arsdale. Vypadá celkom zaujímavo , presvedčte sa sami : Alys mala sedem rokov, keď sa zjavili požieračky duší. Spolu s ostatnými deťmi ju zachránili a zverili do rúk pobožným dedinčanom v neďalekej osade. Po ôsmych rokov života v strachu sa v Alys niečo zlomí. Cíti, že má niečo spoločné s požieračkami duší, a možno aj s Netvorom, čo obýva okolité lesy. No na duši ju ťaží zvláštny dar, o ktorom nemôže nikomu povedať - okamžite by ju označili za bosorku a upálili. Mladé dievča však dychtí po slobode.
Po rodinnom nešťastí, sa ocitne uprostred toho najtemnejšieho lesa a spomína na detské rýmovačky, ktoré ju varovali pred Netvorom. V lese jej ale hrozí nebezpečenstvo nie len z temných zákutí... ale aj z hĺbky jej srdca i duše. Ani Netvor, ani Alys totiž nie sú tým, za čo ich ostatní považujú.

Netvor je zver, nuž navečer
vždy zvrtni kľúčom v bráne,
lebo ak sa nás v noci zmocní,
už sa to neodstane.
Netvor je zver, od tvojich dvier
nemieni vôbec odísť,
rohami búši, v tvojej duši
zaňuchal ďalšiu korisť.
Netvor je zver, zlý lucifer,
má tesáky, čo môžu
ti vnútro vyžrať nenápadne -
veď neporušia kožu.
Predobjednať si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=243661
                                                     Panta Rhei⇛http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/netvor-je-zver.html

3. Novinka : 26.4. vychádza kniha Na dvore z tŕňov a ruží od úžasnej autorky Sarah J. Maas. Kniha vypadá skvelo , ja sa jej už neviem dočkať. Opis : Keď devätnásťročná lovkyňa Feyre zabije v lese vlka, na prah jej domu dorazí nebezpečný netvor, ktorý sa dožaduje odplaty. Feyre sa razom ocitá uprostred zákernej čarovnej krajiny, ktorú pozná len z rozprávok a legiend. Až tam zistí, že jej uchvatiteľ nie je žiadny netvor, ale príslušník rasy smrteľne nebezpečných a nesmrteľných férov, ktorí kedysi vládli celému svetu. A volá sa Tamlin. Na jeho panstve si postupne uvedomuje, že ľadová nevraživosť, ktorú k nemu pociťovala, sa premieňa na spaľujúcu vášeň, čo pohlcuje všetky klamstvá a výstrahy o prekrásnom, no nebezpečnom svete férov. Férsku krajinu však zahaľuje prastarý zlovestný tieň. Feyre musí objaviť spôsob, ako ho zastaviť... inak má na svedomí Tamlina a celú férsku rasu.
Predobjednať si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=242512
                                                       Panta Rhei⇛http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/na-dvore-z-trnov-a-ruzi.html

4. Novinka : 20.4. výjde celkom zaujímavá kniha od Juraja Červenáka. Opis : Odľahlú dedinu na území kmeňa Muromcov prepadnú lovci otrokov. Unikne im len Iľja, miestny mrzák. Vďaka stretnutiu s tromi tajomnými pútnikmi však mladík zlomí kliatbu a zázračne sa vylieči. Plný neslýchanej sily vyrazí na cestu za pomstou a oslobodením svojich súkmeňovcov. Stopa ho vedie do povodia Volgy – Itylu, kde o moc súperia bulharský chán a obávaní mágovia z Dračej veže. Rovnakým smerom v tom čase postupuje vojsko kyjevského kniežaťa Svjatoslava. V žilách mladého vládcu koluje dobyvačná krv vikingských predkov. Osudy mladého bojovníka a ctižiadostivého vojvodcu sa čoskoro pretnú. Iľja, zvaný Muromec, sa pripojí k elitnej družine kniežacích bohatierov a zúčastní sa na najväčšej vojnovej výprave, akú tieto končiny zažili. 
Predobjednať si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=254137                                               PantaRhei⇛http://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/sci-fi-fantasy-komiks/sci-fi-fantasy/ocelove-zezlo.html
 
Z dnešných novinek je to už všetko. Dúfam ,že sa vám dnešný článok páčil. Budem rada ako svôj názor budete zdieľať v komentári pod článkom. Zatiaľ sa majte pekne ,teším sa na vás zase nabudúce. :D 

Žiadne komentáre: