piatok 3. marca 2017

RecenzieAhojte milí knihomoli a knihomoľky :D :D
Vítam vás všetkých u novej a dlho sľubovanej recenzie ku knihe Koruna z temnoty od autorky Sarah J. Maas. Nebudem zdržiavať poďme hneď na to :


Koruna z temnoty

Názov knihy : Koruna z temnoty
Originálny názov : Crown of Midnight
Autor : Sarah J. Maas
Diel v poradí : druhý
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 392
Rozmery : 130×210 mm
Hmotnosť : 300 g
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2015
Vekové odporúčania : 15+
Žáner : Sci-fi , fantasy
Opis : Predtým bola smrteľne nebezpečná. Teraz je nezastaviteľná.

Boj o záchranu kráľovstva sa v románe Trón zo skla len začal. Koruna z temnoty je očakávané a napínavé pokračovanie jednej z najpopulárnejších fantasy sérii dneška! Osemnásťročná Celaena Sardothien je odvážna, statočná i krásna - dokonalá kombinácia pre najnebezpečnejšiu nájomnú vrahyňu a mladú dámu, ktorá dokáže zlomiť srdce nejedného muža. No aj keď porazila súperov v nezmyselnom kráľovom turnaji a stala sa jeho osobnou popravčou čatou, nezískala ani náznak slobody. Otročenie v soľných baniach bolo v porovnaní so službou kráľovi prechádzka ružovou záhradou. Kráľ, ktorý zo skleneného trónu vládne pevným žezlom, je totiž najzlovestnejším a neporaziteľným nepriateľom celého kráľovstva. Kráľovstvom otriasajú správy o vzburách otrokov a v uliciach Riftholdu sa šepká o povstaní. 
Celaena dostane za úlohu vznikajúcu revolúciu krvavo potlačiť. Ale ako môže bojovať proti vzbúrencom, keď s nimi súhlasí? Pridá sa k povstalcom za cenu životov svojich najbližších? Neľútostná nájomná vrahyňa sa nezastaví pred ničím - ale kráľ Adarlanu tiež nie...
Moje okomentovanie príbehu : úžasná Celaena Sardothien je späť. Caleana sa stala kráľovou dýkou. Celaena  túži po slobode ale tej sa tak skoro nedočká. V tejto knihe alebo lepšie povedané na konci knihy sa odhalí dosť podstatná časť Celaeninej minulosti čo to konkrétne je vám neprezradím na to musíte prísť samy pri čítaní knihy. Na Celaenu v tejto knihe čakajú dosť veľké skúšky. Ako sa s nimi popasuje ? To sa dozviete jedine v Korune z temnoty. Celaena je úžasná hrdinka je drsná a z časti aj zábavná a je to hrdinka ,ktorá vám dokáže nakopať zadok na tisíc spôsobov. Takže jedným slovom je  úžasná.
Moje odporúčanie a dojmy : Táto kniha je naozaj neskutočná , je to skvelé pokračovanie zo série Trón zo skla ,ktoré by ste si určite nemali nechať újsť. Odohráva sa tu dráma , napätie , intrigy , krvavé súboje a zrady ale zároveň ponaučenie , láska a priateľstvo. Keď som túto knihu začala čítať tak som nedokázala prestať. Proste Celaena Sardothien rovnako ako celá kniha aj séria aj keď som celú sériu nedočítala pretože veštky diely ešte nevyšli  je naozaj perfektná. Rozhodne odporúčam pre všetkých fanúšikov fantasy a akčných scén. Celaenu si zamilujete. Celaena sa môže robiť drsná ako chce ale vo vnútri je veľmi priateľská a milá a robí to čo je správne len ju musíte spoznať.Takéhoto človeka by ste chceli spoznať aj v skutočnom živote. Ja proste túto sériu milujem ,zatiaľ všetko vydané som prečítala a uvítala by som aj štvrtý diel ,ktorý sa neustále prekladá. 
Zakúpiť si ju môžete tu : Martinus⇛http://www.martinus.sk/?uItem=179885
                                                  Panta Rhei⇛http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/koruna-z-temnoty-tron-zo-skla-2.html
Knižný trailer : 
Myšlienka z prednej strany ku knihe : Predtým bola smrteľne nebezpečná. Teraz je nezastaviteľná.

Hodnotenie : 


Toto je už na dnes všetko. Dúfam ,že sa vám dnešná recenzia páčila a ,že tu opäť zavítate. Dovtedy sa majte pekne a určite sa tešte na ďalšiu recenziu ku Zrodenej z ohňa-tretiemu dielu Trónu zo skla.

Žiadne komentáre: