sobota 14. januára 2017

Recenzie


Ahojte :D :D
Po dlhšej dobe vás vítam u novej recenzie. Dnešný článok bude obsahovať 2 recenzie. Jedna bude ku knihe Elita a to je 2.časť Selekcie. Druhá bude patriť ku knihe s názvom Sklenený meč a to je 2.časť ku knihe Červená kráľovná. Prečo práve až 2 recenzie ??? Pri recenzii ku Selekcii som vám tu sľúbila , že pridám recenziu aj k 2.časti k Elite. A už dávnejšie sa mi podarilo prečítať aj 2.časť Červenej kráľovnej Sklenený meč. Tak som si povedala ,že by som to mohla spojiť a nemusela tak písať až 2 články ale iba jeden. Rozhodla som sa  aj ,že recenzie budem robiť iným spôsobom ako doteraz. Namiesto dlhého obsahu ako bolo zvykom  vám tu dám opis knihy zkopírovaný z Martinusu a trocha ho okomentujem vlastnými slovami aby ste si to čítanie knihy viac užívali , pridám vám zopár informácii ku knihe , trailery , odkazy na Martinus odkiaľ si ju budete môcť objednať a samozrejme môj názor a odporučenie. Takže poďme na to :

Elita 
 Názov knihy :Elita
Originálny názov : The Elite
Autor : Kiera Cass
Diel v poradí : druhý
Vydavateľstvo : Cooboo
Počet strán : 312
Rozmery : 145×205 mm
Väzba : pevná s prebalom
Rok vydania : 2015
Vekové odporúčania : 12+
 Opis Súboj o vysnívaný život sa priostruje!
Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?
Moje okomentovanie : America Singerová sa stále vyvíja dospieva ale vnútri je stále rovnaká tvrdohlavá , spravodlivá , odvážna a priateľská a vždy bojujúca za tie správne veci. Život v paláci si stále nedokáže predstaviť ale pobyt tam ju vôbec nemení , vždy urobí to čo je správne bez ohľadu na to aký dopad to má na okolie. Ale v tejto časti ju čaká dôležité rozhodnutie Aspen alebo Maxon ??? Pre koho sa America rozhodne sa dočítate v tejto knihe s názvom Elita.
Moje odporučenie a dojmy : Táto kniha ma veľmi zaujala . V ten týždeň ako som ju dočítala prvý diel  som si bola kúpiť aj druhý diel. Kniha je plná lásky , tajomstiev , inríg a napätia. Ale je rovnako úžasná ako prvá časť. Pokiaľ ste nečítali ani jednu tak vám ich rozhodne odporúčam . 
Zakúpiť ju môžete tu : http://www.martinus.sk/?uItem=190765
Knižný trailer nie je k dispozícii.
Autorka :


Kiera Cass


Obal knihy Elita
                                                                                                                                                                                                                 
Hodnotenie :   


Sklenený meč 
Názov knihy : Sklenený meč
Originálny názov : Glass sword
Autor : Victoria Aveyard
Diel v poradí : druhý
Vydavateľstvo : Motýľ
Počet strán : 400
Rozmery : 145×210 mm
Väzba : pevná s prebalom
Rok vydania : 2016
Opis : 
Ak Mare Barrow niečo vie, tak to, že je odlišná.

V elektrizujúcom pokračovaní románu Červená kráľovná sa stupňuje boj medzi neustále sa zväčšujúcou armádou Červených so špeciálnymi schopnosťami a zvyškom sveta, ktorý je ešte stále rozdelený podľa krvi. Krv hlavnej hrdinky Mare Barrow je síce červená, no jej schopnosť ovládať blesky z nej robí nebezpečnú zbraň, ktorú chce mať kráľovský dvor pod kontrolou. Mare sa síce spolu s Calom podarí utiecť a zobrať so sebou aj tajný zoznam s menami tých, ktorí sú „novou krvou“, avšak pomstychtivý Maven, ktorý je teraz už kráľom, je rozhodnutý nájsť ich a zničiť. A tak sa Mare vydáva na najnebezpečnejšiu misiu svojho života – je rozhodnutá vypátrať ďalších Červených so špeciálnymi schopnosťami, aby s ich pomocou porazila Mavena a ukončila vládu Strieborných. Musí však čeliť aj ďalšiemu nebezpečenstvu, ktoré vyviera z jej vlastného vnútra. Zlomí ju váha životov, ktoré boli položené v mene revolúcie, a stane sa z nej rovnaký netvor, akého sa snaží poraziť? Alebo ju faloš a zrada už navždy zocelia? Mare Barrow nemá na výber... Musí čeliť temnote, ktorá sa jej začína rozpínať v duši.Pokračovanie série Červená kráľovná, ktorá je preložená do viac ako 25 jazykov a pripravuje sa jej filmové spracovanie.

 Moje okomentovanie : Mare Barrow čaká ťažké obdobie. Jej dušu a myseľ začne zahaľovať temnota a pocit ,že nikomu nemôže veriť a túžba po pomste. Prišla a ešte príde oveľa. Ale čo ak sa zmení na monštrum , ktorému na nikom nezáleží a kvôli pomste každého obetuje. Ostane sama sebou a zocelená alebo sa stane z nej monštrum ako Maven , ktorého milovala a , ktorý ju zradil a ona sa ho teraz chystá zabiť aby nastal mier.
Moje odporučenie a dojmy : Táto kniha má skvelý príbeh je to úžasné pokračovanie. Z tejto knihy som veľmi nadšená. Stihla som ju prečítať za 2 dni. Naozaj od prvej strany som ju doslovne hltala. Kniha má temný príbeh , plný napätia a intríg a rozhodne vám ju odporúčam aj s prvým dielom stojí za to.
Zakúpiť ju môžete tu : http://www.martinus.sk/?uItem=237642
Knižný trailer :
                                                                                                                                                                                                          
   Autorka :    
                                                                                                                                                       

Hodnotenie : 

                                                    
 Toto je už na dnes všetko budúca recenzia bude ku knihe Prvá. A v najbližšej dobe tu pribudne Citát týždňa a Novinky zo sveta kníh. Dúfam ,že sa vám dnešný článok páčil. Zatiaľ sa majte pekne a teším sa na vás zas nabudúce.

Žiadne komentáre: