utorok 4. júla 2017

Kráľovná v tieňochAhojte :) :)
Moji milí čitatelia, vítam vás pri novom článku (novej recenzii). Prvý letný prázdninový týždeň sa blíži do stredu svojej cesty a práve preto je čas na novú recenziu. Dnešná recenzia bude ku knihe Kráľovná v tieňoch od Sarah J. Maas ,ktorá bola minulý týždeň v stredu vydaná vydavateľstvom Slovart.

Kráľovná v tieňoch
Názov knihy : Kráľovná v tieňoch
Originálny názov v a.j. : Queen of Shadows 
Autor/ka : Sarah J. Maas
Séria : Trón zo skla
Diel v poradí : štvrtý
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 664
Rozmery : 130×210 mm
Väzba : brožovaná
Cena : 11,95 € (ale v online kníhkupectvách je aj za 9,95 €)
Vekové odporúčanie : 15+
Opis : Celaena sa vracia do nenávideného impéria. Aby sa pomstila. Aby zachránila svoje kedysi mocné kráľovstvo a postavila sa zoči-voči tieňom z minulosti. Odkedy akceptovala svoje férske dedičstvo, už nie je najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien. Teraz je Aelin Galathynius, dedička terrasenského kráľovského trónu. No kým sa zmocní trónu, musí bojovať. Za svojho bratranca - bojovníka ochotného za ňu položiť vlastný život. Za svojho priateľa - mladíka spútaného v temnom väzení. A za svoj ľud zotročený surovým kráľom, za ľud očakávajúci návrat kráľovnej.
Bližší obsah : Celaena Sardothien sa vracia z Wendlynu späť do Riftholdu, pripravená zachrániť svojho bratranca Aediona , priateľa Doriana a svoje  kráľovstvo ,pretože už nie je nájomnou vrahyňou Celaebou Sardothien ale dedičkou Terrasenského trónu. Teraz je Aelin Ashryver Galathynius. Od jej odchodu sa v Adarlene začali diať strašné veci. Na Adarlen sa schyľujú zlé časy a len ona to môže zvrátiť. Konečne sa postaví po dlhej dobe opäť zoči-voči jej majstrovi Arobynnovi Hamelovi ,profesionálnemu vrahovi. Nastal čas pomsty za všetko ,čo jej vykonal. Aelin sa od neho snaží dostať rodinný klenot jej rodiny (wyrdkľúč) , po ktorom prahne veľa ľudí už stáročia. Musí ho dostať späť ,inak sa môže dostať do zlých rúk, čo by nebolo dobré. Aelin oslobodí svojho bratranca a spolu s Rowanom ,ktorý za ňou príde do Adarlenu , Chaolom (jej bývalou láskou) sa rozhodnú zvrhnúť kráľa Adarlenu z trónu a oslobodiť jeho syna Doriana z jeho spár ,v ktorých je uväznený s valgským princom v jednom tele a vypustiť opäť do sveta mágiu. Je to dosť napínavé. Aelin získa nových priateľov a zároveń aj nových nepriateľov. Ako to dopadne sa môžete dozvedieť v knihe Kráľovná v tieňoch.
Môj názor, odporúčanie : Rovnako ako všetky ostatné diely, tak aj tento autorka napísala nesmierne pútavo až mám pocit ,že čím väčší počet dielov tým je príbeh lepší. Kniha je naozaj rozsiahla. Má všetko ,čo má mať : napätie , lásku , intrigy , humor,  mágiu + skvelé akčné scénky s nakopávaním zadkov. Kniha je pre všetkých fanúšikov Trónu zo skla, fantasy literatúry a milovníkov bojových scén. Za mňa má táto kniha za 1. Na túto knihu som čakala veľmi dlho a oplatilo sa. Táto kniha stála za to. Už sa teším na piaty diel. Už aby to bolo. Jednoducho milujem túto sériu a komplet všetky diely a ,že úplne najviac tento štvrtý. Rozhodne odporúčam.
Propagačná veta z prvej strany ,ktorá je úplne top : Bez pánov, bez hraníc , bez zľutovania , teraz nastal čas na pomstu. 
Objednať si ju môžete tu : Panta Rhei , Martinus 

Hodnotenie : 
Odporúčam : Áno
Toto je už všetko z dnešnej recenzie. Dúfam ,že sa vám páčila. Vaše názory mi určite píšte dole do komentárov. Ďalšia recenzia bude ku knihe Dotyk Anjela. Ja sa na vás teším opäť nabudúce. Dovtedy sa majte pekne. Ahojte :D :D


Žiadne komentáre: