streda 2. januára 2019

RECENZIA: Jedného dňa (Maya Sinay)


Ahojte knihomoli, vítam vás po dlhej dobe opäť pri novom článku. Dnes mám pre vás novú recenziu, a to na knihu Jedného dňa, čo je druhý diel Bielej romantickej série, ktorej autorkou je Maya Sinay. Minulý rok v máji som prečítala prvý diel s názvom Navždy, ktorý sa mi veľmi páčil. Preto som nezaváhala, keď som dostala možnosť prečítať si aj druhý diel. No a ako sa mi kniha páčila? Pokračujte v čítaní a dozviete sa. 
♥♥♥
,,Jedného dňa.
Dnešok je tým dňom,
keď aj vaša duša s vami súhlasí,
kreslí vám záhadný úsmev na tvári.
Dnešok je tým dňom,
keď cítim lásku aj od mojich anjelov,
keď poznám zmysel, prečo tu som,
prečo kráčam životom. 
Dnešok je tým dňom."
♥♥♥
Názov knihy: Jedného dňa
Autor: Maya Sinay 
Jazyk: slovenský
Séria: Biela romantická séria
Diel v poradí: druhý
Nasledujúci diel: Veriť 
Vydavateľstvo: Agromepa
Väzba: pevná
Počet strán: 230
Rok vydania: 2018
♥♥♥
Anotácia: Budúca maliarka Alex má pred sebou prvé prázdniny ako dospelá. Chce snívať, maľovať a užívať si talianske more. Ale jej plány sa náhle zmenia, keď sa zadíva do zelených očí, ktoré sú pre ňu viac ako osudové. Letné lásky však nikdy netrvajú dlho. Rýchlo vzplanú a zase vyhasnú. Zostanú po nich len spomienky a spálené srdce. A osud si pre Alex pripravil hneď niekoľko nepríjemných prekvapení. Alex prestane veriť na šťastné konce a na lásku, o akej sa dá čítať iba v románoch. Žije ticho a nenápadne, aby si ju osud zase nevšimol a nezamiešal sa jej do života. A predsa jedného dňa...
♥♥♥
,,Chýbajú mi moji anjeli. Možno si zobrali dovolenku, keď zistili, že všetko sa deje tak, ako má."
♥♥♥

♥♥♥
Pokiaľ ste čítali prvý diel z Bielej romantickej série, tak vám je meno Alex určite povedomé. Áno, ja to mama Jakuba (hlavného mužského hrdinu). Druhý diel rozpráva jej príbeh lásky.

O čom príbeh je?: Alex je rojko, ktorý miluje maľovanie a rád sa zabáva. Po dovŕšení dospelosti ju čakajú jej prvé prázdniny, ktoré plánuje stráviť so svojou najlepšou kamarátkou Beou v Taliansku. Bea je veselá kopa, takže o zábavu má postarané. Obe čelia letnej láske.. Alex tam stretne krásneho a milého chalana. V momente, keď sa zahľadí do jeho zelených očí, medzi nimi preskočí iskra. A tak sa začína príbeh letnej lásky, ktorá navždy zmení a ovplyvní jej život. Avšak nič netrvá večne. Alex sa po dovolenke vracia späť na Slovensko so zlomeným srdcom, kde ju čaká nepríjemné prekvapenie. Bude musieť urobiť  dôležité rozhodnutia. V Alexinom živote nastane zlom, keď prestane veriť v osudovú lásku a šťastné konce ako z rozprávky, no to až do jedného dňa kým sa nezačne jej vlastná. 

Hlavná hrdinka Alex sa v príbehu vyrovnáva s niekoľkými problémami. Musí čeliť následkom letnej lásky a strate blízkych . Cíti sa osamelá, no to len do chvíle, kým sa z nej nestane mama. Potom máme tú česť spoznať silnú a oddanú Alex, ktorá by pre svoje deti urobila prvé aj posledné, tak ako každá správna matka. Alex si už od mlada začala písať denník, ktorý otvára vždy v tých najťažších chvíľach, alebo keď si potrebuje zaspomínať. Vďaka tomu majú čitatelia možnosť nahliadnuť do jej minulosti a dozvedieť sa o nej viac.
♥♥♥
,,Cítiť lásku, ktorá vás sleduje z neba, je darom."
♥♥♥
Tak ako prvú kniha od autorky, tak aj túto som zhltla za 1 deň. Toto je krásny príbeh, ktorý má v sebe silu. 
Hlavnú hrdinku, ktorá si toho veľa pretrpela si získala môj úprimný obdiv. Všetky postavy mali reálne charaktery. Skoro všetky postavy sú sympatické, rozumné a zábavné, no našla sa tu aj taká, ktorú som neznášala a najradšej by som ju nakopala do zadku. Ďalším plusom, čo sa týka postáv je prepojenie s tými, ktoré figurovali v predošlom dieli. Veľmi ma potešilo, že sa objavili aj tu.
Kniha je napísaná pútavo a príjemným jednoduchým štýlom. Číta sa ľahko a dej odsýpa jedna radosť. Tak ako aj predošlý diel, aj toto je oddychovka, s ktorou sa môžete niekde do pohodlia zašiť, a vydýchnuť si od každodenných ťažkostí. A pokiaľ si k čítaniu pripravíte aj čaj alebo kávu, tak máte pohodičku ako vyšitú. Avšak neočakávajte od knihy príliš veľa, potom by vás mohla sklamať. 
Tento príbeh je jazda emócií, ktorá vám počas čítania privodí radosť, plač aj hnev. 
Alexine denníkové zápisky, ktoré sa striedali s dejovou líniou v skutočnosti, príbehu pridali na zaujímavosti.  
Knihu by som odporučila všetkým beznádejným romantikom, ktorým nevadia happyendy. Takže, ak to zhrniem, Jedného dňa je príjemná, miestami sladká a oddychová kniha, ktorá by ale niektorým mohla prísť trochu presladená. Ja som sa do čítania s veľkými očakávaniami nepúšťala. Po prvom dieli som vedela, čo môžem od autorky očakávať, preto sklamaná nie som, aj keď prvý diel sa mi páčil o máličko viac. Určite sa pustím aj do tretieho dielu, na ktorý sa už teším, a som zvedavá s čím autorka ešte príde. 
♥♥♥
,,Silná, krásna a úspešná žena sa môže cítiť pohltená tmou. Túži po svetle a každé ráno čaká na lúče, ktoré tú tmu presvietia, ale tma je príliš hustá, obklopená hmlou. Už svitá, moje oči priťahuje slnko, ale napriek snahe do môjho vnútra nezavíta."
♥♥♥
O autorke: Maya Sinay je umelecké meno Márie Papačovej Cabanovej. Zdedila ho po babičke. 
Miluje basketbal, hrala ho aj profesioniálne. Miluje tenis, aj keď ho profesionálne nehrala. 
Je šťastne vydatá a veľkou oporou je pre ňu jej rodina. Maya verí svojim snom a tak pre svoje potešenie a našu radosť začala písať a vydávať zaľúbené romány.
♥♥♥
,,Si krásna, múdra a silná. Vždy sa ti splní to, v čo dokážeš celým srdcom veriť. Si jedinečná a dokonalá, a nikdy nezabudni, že si a budeš vždy veľmi milovaná. Nikdy na to nezabudni, aj keď sa ti niečo nepodarí. Vždy si povedz, urobila som to najlepšie, ako som vedela, a nabudúce to urobím možno lepšie, ale znovu to urobím najlepšie, ako viem."
♥♥♥
Hodnotenie: 4/5 
Odporúčam?: ÁNO
Komu: milovníkom romantickej literatúry
Cena: 11,90€♥♥♥
♥♥♥
Milovníci kníh, z dnešnej recenzie je to už všetko. Dúfam, že sa vám páčila. Čítali ste už túto knihu, alebo predošlý diel? Pokiaľ áno, tak ako sa vám páčila/i? Odo mňa je to už všetko. Prajem vám pekný zvyšok dňa.

Za poskytnutie knihy aj s venovaním veľmi pekne ďakujem samotnej autorke. 

Martina Karasová, Milujeme knihy

Žiadne komentáre: