piatok 18. mája 2018

Navždy (Maya Sinay)

Milí knihomoli, 
vítam vás pri novej recenzii. Nájdu sa tu medzi vami romantické duše? Ak áno, tak dnešná recenzia je potom ako stvorená pre vás. Mne sa pred nedávnom dostala do rúk kniha Navždy, čo je prvý diel zo šesťdielnej Bielej romantickej série. Autorkou knihy je Slovenka Maya Sinay. V dnešnom článku sa dozviete ako sa mi kniha páčila a či by som ju odporučila aj niekomu inému. 
♥♥♥
Názov knihy: Navždy
Autor: Maya Sinay
Jazyk: slovenský
Séria: Biela romantická séria
Diel v poradí: prvý
Nasledujúci diel: Jedného dňa
Vydavateľstvo: Agromepa
Počet strán: 236
Väzba: pevná
Rok vydania: 2018
♥♥♥
Anotácia: Funny má svoj život pevne v rukách. Má basketbal, ktorý ju neskutočne baví, svoju rodinu, ktorá ju vo všetkom podporuje, priateľa Denisa, ktorý jej je taký blízky, akoby bol jej brat. Vyzerá ako boh Thor a vždy vie, čím ju príjemne prekvapiť. Napríklad lístkami na tenisový zápas jej obľúbeného tenisového šampióna. 
Môže jedna návšteva tenisového zápasu spôsobiť v živote zmenu? Zdanlivo nevinná príhoda spustí lavínu udalostí a Funny sa zrazu cíti nešťastná, opustená a bezradná. Jediné, čo ju môže dostať z beznádeje, je basketbal. A ešte láska. Na lásku nikdy nesmieme prestať veriť, pretože len ona všetko prekoná. Aj kilometre, tréningy, turnaje a bulvár. Pretože najlepšie na skutočných snoch je to, že ich nemusíte len snívať, ale môžete ich aj žiť.
♥♥♥
Na prvý pohľad kniha upúta krásnou a jemnou obálkou. Anotácia sľubuje príjemné a oddychové čítanie. Po prečítaní musím uznať, že to tak je. Dej je pútavý a s rýchlym spádom. Príbeh sa dosť týka športov a mne to napriek tomu, že nie som nadšenec športov vôbec neprekážalo. 

Hlavná hrdinka Funny mi bola veľmi sympatická a musím povedať, že autorka jej vybrala meno, ktoré ju úplne vystihuje. Funny je zábavná, citlivá, aj keď to nie vždy dáva najavo a trošku šialená, ale len pozitívnym spôsobom. 

Pri čítaní som sa smiala, plakala, ale aj hnevala. Prišla som si ako keby som bola na kolotoči emócií. Po prečítaní Krutej krásy som spadla do čitateľskej krízy, no táto kniha ma opäť z nej vytiahla. Prečítala som ju za jeden deň. Ak by bola kniha o niečo hrubšia, tak by mi to vôbec neprekážalo lebo príbeh bol fakt skvelý. Štýl písania autorky mi hneď sadol. Väčšinu času, ktorú som strávila pri čítaní som sa usmievala. Ak hľadáte nenáročné čítanie a máte  radi romantické príbehy, tak sa určite pusťte do tejto krásky. Ja si myslím, že táto kniha je ako stvorená na čítanie po náročnom dni. Trošku sa v nej vyskytlo aj klišé, no mne to nevadilo.  Pre mňa bola pohladením na duši. Na ďalšie knihy zo série sa veľmi teším a dúfam, že budú rovnako také dobré ako tento prvý. 
♥♥♥
Hodnotenie: 5⭐/5⭐
Odporúčam?: ÁNO  Komu?: milovníkom romantických príjemných, oddychových a sladkých príbehov
Cena: 11,90€
♥♥♥
Knihomoli, toto je z dnešnej recenzie všetko. Snáď sa vám páčila. Chystáte sa na túto knihu?  Ak ste ju už čítali, tak ako sa vám páčila?  Môžete písať dole do komentárov. Dúfam, že tu opäť zavítate. Prajem pekný víkend. 
Martina Karasová, Milujeme knihy

Za knihu aj s podpisom ďakujem autorke, ktorá mi ju poskytla na recenziu. Žiadne komentáre: