piatok 28. apríla 2017

Recenzie


Ahojte :D :D 
Milí knihomoli a knihomoľky vítam vás u novej recenzie na blogu Milujeme knihy. Dnešná recenzia je k prvým 3 novelám úžasnej série Trón zo skla. Dúfam ,že si pri dnešnej recenzii oddýchnete a spríjemnite náročný týždeń ,ktorý máte za sebou. Poďme na to :

Vrahyňa proti pánovi pirátov , Vrahyňa a liečiteľka (toto dielo obsahuje 2 samostatné poviedky k sérii Trón zo skla)

O čom toto dielo je ? : Dva roky pred dejom románu Trón zo skla sa Celaena Sardothien ocitá na netypickej misii. Šéf Cechu vrahov Arobynn ju vyslal za Pánom pirátov vybrať dlh, čo im vyrúbili za nepokoje v hlavnom meste. Až na mieste sa dozvedá, že dlh nebude Pán pirátov splácať mincami, ale otrokmi. Pred mladou Celaenou stojí ťažké rozhodnutie – uposlúchnuť príkaz svojho mecenáša, alebo riskovať vlastný život a spraviť to, čo je podľa nej správne. Súčasťou slovenského vydania je aj špeciálna novela Vrahyňa a liečiteľka: Celaena musí v neútulnom hostinci v meste Innishi prežiť už len jednu noc, aby pokračovala na ceste do púšte, ktorá môže zmeniť osud prekliatej krajiny naveky… No v jeden večer sa v živote nájobávanejšej vrahyne dokáže zomlieť všeličo, a ak sa do toho zapletie liečiteľka so zabudnutou mágiou v krvi… dôsledky môžu byť nedozerné.
Počet strán : 128
Väzba : brožovaná
Rozmery : 110×165 mm
Hmotnosť : 120 g
Vekové odporúčanie : 15+

Vrahyňa v púšti

O čom toto dielo je ? : Tichí vrahovia v Červenej púšti nie sú veľmi zhovorčiví a Celaene Sardothien to vôbec neprekáža. Neprišla si k nim vylievať srdce, ale zdokonaliť sa vo svojom remesle a stať sa najobávanejšou nájomnou vrahyňou po celej šírej Erilei. Keď pokoj púšte narušia sily, ktoré chcú zničiť tichých vrahov, Celaena musí nájsť spôsob, ako ich ochrániť... inak nebude mať dosť času, aby z púšte unikla do bezpečia.
Počet strán : 120
Väzba : brožovaná
Rozmery : 110×165 mm
Hmotnosť : 90 g
Vekové odporúčanie : 15+

Vrahyňa v podsvetí 

O čom toto dielo je ? : Kráľ vrahov príde na spôsob, ako sa navždy vysporiadať s otrokármi a nielen zraziť celý obchod s ľuďmi na kolená, ale úplne ho rozvrátiť. Najobávanejšia nájomná vrahyňa Celaena Sardothien neváha a chopí sa tejto úlohy s vervou jej vlastnou. Netuší však, že táto temná a nebezpečná misia ju zavedie z riftholdských striech do tajných tunelov pod mestom. A to, na čo tam narazí, ju vôbec nepoteší...
Počet strán : 120
Väzba : brožovaná
Rozmery : 110×165 mm
Hmotnosť : 90 g
Vekové odporúčanie : 15+

Najbližšia novela s názvom Vrahyňa proti impériu výjde 30.6.2017. Viac si o nej môžete prečítať tu v prípade záujmu aj predobjednať : http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/vrahyna-proti-imperiu-novela-k-serii-tron-zo-skla-4.htmlMôj opis noviel : Tieto novely sú zo života Celaeny Sardothien ešte z doby keď bola najslávnejšou nájomnou vrahyňou Adarlanu. Sú to príbehy zo života Celaeny pre Endovírom. Tu je ešte Celaena neohrozená a nezastaviteľná ale stále má svoje svetlejšie stránky. Tu sa dozviete o rôznych udalostiach ,ktoré sú v originálnom románe spomenuté len okrajovo.
Moje odporúčanie : Mne sa osobne tieto novely veľmi páčili. Život Celaeny Sardothien mi priblížili ešte viac. Už sa úprimne neviem dočkať poslednej novely Vrahyňa proti impériu ,ktorá  sa približuje kníhkupectvám každým dňom viacej a viacej. Ak ste si rovnako ako ja obľúbili túto knižnú sériu a tieto novely ste nečítali tak určite neváhajte a kupujte. Celaena stojí za to. Je úžasná aj ako vrahyňa aj ako kráľovná bojujúca za svoj ľud. Odporúčam.

Moje hodnotenie týchto noviel : 

 Toto je už z dnešnej recenzie všetko. Dúfam ,že sa vám páčil dnešný článok. Určite ma poteší ak sa so mňou podelíte o názor na tento článok. Prajem vám príjemný víkend aj s týmto nepriaznivým počasím. Pokiaľ neviete čo s voľným časom tak určite siahnite po nejakej dobrej knižke. Teším sa na vás opäť nabudúce.Pekný večer vám prajem. Ahojte :D :D 
Žiadne komentáre: