nedeľa 12. februára 2017

Recenzie


Ahojte :D :D 
Vítam vás všetkých u novej recenzie ku knihe Trón zo skla od autorky Sarah J. Maas. Trón zo skla je knižná séria , ktorá má 6 častí. Prvý diel bol na Slovensku vydaný v roku 2015. Ak chcete vedieť o tejto knihe viac tak určite pokračujte v čítaní dnešnej recenzie.

Trón zo skla
Názov knihy : Trón zo skla
Originálny názov : Throne of Glass
Autor : Sarah J. Maas ⟹ autorkina oficiálna stránka : http://sarahjmaas.com/
Diel v poradí : prvý
Vydavateľstvo : Slovart
Počet strán : 375
Rozmery : 130×210 mm
Hmotnosť : 300 g
Väzba : brožovaná
Rok vydania : 2015
Vekové odporúčania : 15+
Žáner : fantasy
Opis : V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsaťtri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si Celaenu na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy je zas jej pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne Celaeniných protivníkov niekto po jednom likvidovať, jej zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.
Moje okomentovanie príbehu : Príbeh Celaeny Sardothien je veľmi pútavý. Celaena nie je obyčajná hrdinka. Je to hrdinka , ktorá je odvážna , má skvelý zmysel pre humor , nedá sa len tak rozhodiť a čo je podstatné je to hrdinka , ktorá každému kto sa jej postaví do cesty nakope zadok. Túto hrdinku som si obľúbila hneď od prvej strany. Kniha je napísaná v štýle on-rozprávanie. Autorka si dala záležať na tomto diele a myslím ,že to zvládla skvelo. Tento príbeh je plný mágie , tajomstiev , dobrodružstiev , napätia , intríg ale aj veselých a zábavných scén. Knihu som zhltla za 2 dni. Keď človek číta túto knihu nechá sa uniesť dobrodružstvami neuveriteľnej Celaeny Sardothien ⟹ najznámejšej nájomnej vrahyne z Adarlenu.
Moje odporúčanie a dojmy : Táto kniha na mňa pôsobila veľmi príjemne. Čítala sa mi veľmi dobre a po jej dočítaní som neváhala a hneď som si zakúpila aj druhý diel s názvom Koruna z temnoty , ktorý som už tiež stihla prečítať , preto tu v najbližšej dobe určite očakávajte recenziu aj k tejto knihe. Táto kniha je vhodná pre milovníkov fantasy literatúry a ak patríte medzi nich určite neváhajte a zakúpte si ju. Ale pokiaľ vám krvavé súboje nič nehovoria tak kúpu tejto knihy určite prehodnoťte. 
Zakúpiť si ju môžete tu : Martinus ⟹ http://www.martinus.sk/?uItem=179883
                                                  Panta Rhei ⟹ http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/fantasy-upiry/tron-zo-skla-1.html
Knižný trailer : 
Myšlienka z prednej strany ku knihe : ,,Srdce z ľadu. Vôľa z ocele. Jej meno je Celaena Sardothien.
Zaujímavá poznámka ku knihe : Autorka ju začala písať v 16 rokoch.
Hodnotenie : 


Tak toto je už z dnešnej recenzie všetko dúfam ,že sa vám páčila a ,že tu opäť nabudúce zavítate a pozriete sa čo je nové na tomto blogu. Ako som spomínala hore v recenzii tak tá budúca sa bude týkať druhého dielu k Tronu zo skla , ktorého sa dočkáte už čoskoro v najbližšej dobe. Dovtedy sa majte pekne a  teším sa na vás opäť nabudúce. :D :D 

Žiadne komentáre: