sobota 26. novembra 2016

2.Recenzia-SELEKCIA

Ahojte :D :D 
Kiera Cass (autorka Selekcie) 
Vítam vás dnes všetkých u 2.Recenzie , ktorá bude patriť k úžasnej sérií 3 pôvodných kníh SELEKCIA  ku , ktorým bola vydaná ďalšia kniha Následníčka (The Heir)  a 28.2.2017 výjde 5. a úplne posledná kniha Koruna (The Crown) . Kniha je napísaná v žánri sci-fi , nájdete v nej aj romantiku . Autorkou tejto knihy je Kiera Cass . 

SELEKCIA je príbeh o Americe Singerovej , mladej dievčine 
, ktorá bude  vybratá do SELEKCIE (súťaž v , ktorej sa z 35 
dievčat jedna stane ženou princa Maxona budúceho kráľa Illey ) 

America Singerová ⇒Americin život je obyčajný až kým sa nedostane do SELEKCIE , ktorá jej zmení život . America nie je z najbohatšej rodiny a ani nie je z najchudobnejšej . Ona a jej rodina je zaradená do 5. kasty. Život v Illey je delený do kást. Každý ma svoju kastu v , ktorej je zaradený . Najlepšie sa majú tí ktorí sú zaradení do 1. alebo 2. kasty to sú buď šľachtici alebo boháči. Najhoršie sa žije tím , ktorí žijú buď v 6. kaste alebo ešte  nižšej . America je síce v 5. kaste čo nie je najhoršie  ale život , ktorý vedie nie je ľahký . Je zamilovaná do Aspena pochádzajúceho zo 6. kasty. Aspen je z chudobnejšej rodiny . Jeho otec je mŕtvy a preto musí živiť svoju matku a súrodencov sám. America Aspena pred svojou rodinou zatajuje kvôli svojej matke , pretože by jej nedovolila byť s niekým kto je z horšej kasty ako ona . Americina matka má svoju dcéru veľmi rada a chce pre ňu len to najlepšie . Nechce aby žila horšie ako žije . Preto si bude veľmi priať aby sa zúčastnila SELEKCIE . Pretože keby sa aj nestala kráľovnou ale dostala by sa do ELITY získala by lepšie postavenie aj kastu , tým pádom by sa jej žilo lepšie. America sa najprv odmieta zúčastniť SELEKCIE . Ale nakoniec príjme účasť v SELEKCII lebo súťaž by jej zabezpečila peniaze pre rodinu dovtedy kým by ju nevyradili alebo by nevyhrala . America si zo začiatku k palácu chová odstup . Necíti sa tam dobre . Celý čas myslí na Aspena a ani neuvažuje , že by sa stala kráľovnou . Keď sa spozná s princom Maxonom ihneď mu dá najavo , že nemá záujem stať sa jeho ženou . No princ Maxon si ju tam aj napriek tomu necháva . Z Americi a Maxona sa postupne stanú priatelia . Neskôr to medzi nimi začne iskriť . Americe sa však všetko skomplikuje ešte viac keď do paláca ako strážnik nastúpi Aspen . America aj keď si uvedomuje , že miluje Aspena začne sa postupne zamilovávať do Maxona . A vtedy nadíde čas vybrať si medzi Aspenom a Maxonom a životom , ktorý si zvolí .

 Ďalej táto romanca začne pokračovať v 2. knihe ELITA . Ku , ktorej zas pripravím recenziu nabudúce . Pre mňa je táto kniha veľmi zaujímavá . Po Iskre v popole  by som ju zaradila ako 2. najobľúbenejšiu . Myslím si , že by vás mohla zaujať rovnako ako mňa . Má napínavý a pútavý dej , ktorý je nabitý láskou , nenávisťou a intrigami , ktoré ju robia zaujímavejšou . Ak vás opis knihy zaujal určite napíšte do komentárov svoj názor ako vás zaujala kniha , či sa ju chystáte kúpiť a prečítať alebo či ste ju už prečítali a ako sa vám páčila a ešte samozrejme ako sa vám páčil dnešný článok . To je pre dnes už všetko teším sa na vás zas nabudúce a užite si ešte pekný večer . Ďalšia recenzia bude k pokračovaniu tejto knihy a to ku knihe ELITA. Zatiaľ sa majte . :D :D 
Žiadne komentáre: