pondelok 31. októbra 2016

1.Recenzia-Iskra v popole

Ahoj :D :D
Vítam vás dnes všetkých u prvej recenzie , ktorú som sa rozhodla pridať k mojej najobľúbenejšej knihe Iskra v popole , ktorú napísala Sabaa Tahir . Filmové práva na túto knihu si zakúpila spoločnosť Paramount Pictures v decembri 2013 . Je to žáner sci-fi . Dej sa odohráva v krutom a temnom prostredí . Je písaná z 2 pohľadov : otrokyne Laie a bojovníka Eliáša .
Laia mala pred raziou masiek (vojakov vycvičených v Černomúre) len starých rodičov , ktorých vojaci zabili a brata , ktorého zajali (zatkli). Laia je odhodlaná svojho brata vyslobodiť za každú cenu a pre to sa spojí s rebelmi , ktorí jej sľúbia , že ak bude pre nich špehovať v Černomúre veliteľku Keris Veturia (Eliášovu matku) tak jej pomôžu vyslobodiť brata .
Eliáš je vynikajúci bojovník , jeden z najlepších na Černomúre  a čoskoro ho čaká vyhlásenie na masku . Lenže má to aj svoj háčik , neznáša to tam a preto sa chystá zbehnúť . To len netuší , že ho vyberú medzi ašpirantov (kandidátov na cisára) to mu skríži plány no nie tak ako keď sa jeho život pretne s Laiou  , s ktorou si spoločne k sebe vytvoria puto.
Z konca knihy je jasné , že bude aj pokračovanie , ktoré aj naozaj bude v originálnom názve to je (A torch against the night) kedy však túto knihu preložia do slovenčiny zatiaľ neni známe . Zatiaľ si musíme vystačiť s prvým dielom . Musím povedať , že táto kniha má naozaj pútavý a napínavý dej . Nenechá vás chladnými . V tejto knihe moc romantiky nenájdete no naopak nenávisti , tajomstiev , zrady a nespravodlivosti nájdete dosť . Je to krutý príbeh ale milovníkov sci-fi a drámy by to mohlo zaujať . Mňa osobne kniha veľmi nadchla preto je aj mojou najobľúbenejšou a neviem sa už dočkať druhej knihy dúfam , že výde už čoskoro . Toto je už z dnešnej recenzie všetko najbližšie sa môžete tešiť na druhú recenziu . Ďalšiu recenziu plánujem ku knihe SELEKCIA .
Myslím , že by vás mohla zaujať . Dúfam ,že sa vám dnešný článok páčil . Určite napíšte do komentárov svoj názor a môžete napísať akú recenziu by ste si priali pridať na blog , pokiaľ budete chcieť tak ako som spomínala v minulom článku mi môžete posielať svoje vlastné recenzie , názory na nejaké knihy na tento E-mail : martinakarasova119@gmail.com . Toto je už záver článku takže vám chcem popriať ešte pekný zvyšok dňa , môžete si ho užiť aj s nejakou dobrou knižkou . Tak zatiaľ sa majte , teším sa na vás zas pri ďalšom článku (recenzii) . :D :D
Žiadne komentáre: